Joanna Matuszczyk mistrzynią Polski do lat 14

Na turnieju tenisa ziemnego w Zabrzu Joanna Matuszczyk zdobyła Międzynarodowe Mistrzostwo Polski do lat 14.

Zawodniczka TKS Gem Zabierzów dzięki tej wygranej znalazła się wśród pięciu najlepszych tenisistek w Europie w swojej kategorii wiekowej. W turnieju oprócz Polek startowały także Czeszki, Słowaczki, Gruzinki, Litwinki i Mołdawianki. - Szczególnie z Czeszkami i Słowaczkami ciężko się gra - mówi ojciec młodej mistrzyni Mirosław Matuszczyk, prezes Gemu.

14-letnia Asia, uczennica I klasy gimnazjum w Zabierzowie, w tym roku wywalczyła już tytuł halowej mistrzyni Polski. Razem z reprezentującymi krakowski Nadwiślan siostrami Agnieszką i Urszulą Radwańskimi (zajęły drugie i trzecie miejsce w Zabrzu) są najlepsze w kraju. Z młodszą z sióstr, 13-letnią Ulą, Matuszczyk wygrała po zaciętym meczu 4:6, 6:2 i 7:6.

Podczas najbliższego weekendu Joanna zagra w Pieszczanach na Słowacji, a tydzień później w Pradze. W czerwcu czeka ją ważny start w drużynowych Mistrzostwach Europy w Belgii. Asia gra w tenisa od szóstego roku życia, obecnie cztery godziny dziennie. Najlepiej gra jej się z bratem. Za przygotowanie ogólnorozwojowe zawodniczki odpowiada Anna Dejnar z Wawelu.