PIŁKA NOŻNA. Drużyna Restolu rozgromiła zespół Bać Polu aż 12:1 i została nowym liderem w I lidze. Gracze Restolu lepszą różnicą bramek wyprzedzają LU Polska.
Piłkarze ALP mają za sobą trzy kolejki wiosennej edycji. W I lidze na prowadzeniu duet Restol Bratkowice i LU Polska. Ekipa z Bratkowic w ostatniej kolejce rozgromiła Bać Pol 12:1, natomiast zespół LU Polska pewnie pokonał SZiK Tyczyn 8:1. Na dole tabeli trzy drużyny z zerowym dorobkiem punktowym: Stachu, Farciarze i Bać Pol. Z tej trójki jedynie Stachu nawiązuje wyrównaną walkę z przeciwnikami.

Liderem II ligi - grupy A jest zespół Byle co, który w dotychczas rozegranych spotkaniach odniósł dwa zwycięstwa i zanotował jeden remis. Za jego plecami Siódemka Ukleja. Na dole tabeli tłok - trzy ekipy zgromadziły po jednym punkcie: BOŚ Bank, Abi Team i Warta S.A. Niezwykle ciekawa sytuacja jest w grupie B, gdzie na czele znajdują się trzy drużyny. Pierwszą jest Resconfex, który lepszym bilansem bramkowym wyprzedza Hurt-Papier i Radio Taxi 919. Organizatorzy posiadają jeszcze wolne miejsca w II Lidze. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są pod numerem telefonu 0 603 269 313 lub e-mail: alp@resinet.pl. Wszystko o rozgrywkach w internecie na stronie www.alp.resinet.pl.

Wyniki III kolejki I ligi:

SZiK TYCZYN - LU POLSKA RZESZÓW 1:8 (0:2): Augustyn - Korab 5, Kunicki 2, Mocha. SZiK: Ryszawa - Augustyn, G. Pytko, W. Pytko, Cyganik. LU Polska: Tłuczek - Buczyński, Urbański, Kunicki, Korab, Mocha, Bochnak.

W pierwszej połowie minimalnie lepsi byli piłkarze LU Polska, którzy zdobyli dwie bramki. Druga połowa to już zdecydowana przewaga LU Polska. Znakomicie w tej części spotkania zagrał Korab, który cztery razy pokonał Ryszawę. Zespół SZiK-u zagrał w tym spotkaniu w 5-osobowym składzie, co niestety przełożyło się na niekorzystny wynik, jaki osiągnął w tym spotkaniu.

FARCIARZE RZESZÓW - CUKIERKI ODRA RZESZÓW 0:5 (0:3): Ślęczka 3, Dudek, Lis. Farciarze: Popek - M. Drobot, Wołowiec, S. Drobot, Kloc, Zwierzyński, Szczepański, Maternia. Cukierki Odra: Magoń - Fedan, Ślęczka, Kubik, T. Czech, W. Czech, Góra, Dudek, Lis, Kubicz, Sobolewski.

Cukierki już w piątej minucie, po strzale Dudka objęły prowadzenie 1:0. Jeszcze w pierwszej odsłonie dwukrotnie do siatki trafił Ślęczka. Po zmianie stron nadal trwała dominacja Cukierków, którzy swoją dominację potwierdzili strzeleniem kolejnych dwóch goli.

BAĆ-POL RZESZÓW - RESTOL BRATKOWICE 1:12 (0:6): Bekierski - Sala 7, Kobiernik 2, Dziedzic 2, Mytych. Bać-Pol: Dziadura - Taraciński Ż, Bekierski, Materna, Puc. Restol: Rogala - Dziedzic Ż, Kobiernik, P. Kwoka, Chmaj, Mytych, Sala Ż, S. Kwoka, Warzocha.

Mecz bez większych emocji. Już w 10. sekundzie Piotr Kobiernik uzyskał prowadzenie dla Restolu. Cały mecz miał jednego bohatera - był nim Sala, który zdobył aż siedem bramek. Piłkarze Bać Polu honorową bramkę zdobyli dopiero w 31. minucie, a jej autorem był Bekierski. Restol, dzięki wysokiemu zwycięstwu, awansował na pozycję lidera.

FARAON RZESZÓW - STACHU SĘDZISZÓW MŁP. 4:2 (1:0): Bieda 2, Leniart 2 - Kaczmarek, Cesarz. Faraon: Kostilek Ż - Bieda, Kyc, Leniart, Nalepa. Stachu: Machowski - Kaczmarek CZ, Siwiec, J. Bielak, S. Bielak, Cesarz.

Grający przez cały mecz w osłabieniu Faraon zasłużenie wygrał. W ósmej minucie najlepszy na boisku Bieda po indywidualnej akcji uzyskał prowadzenie do swojej drużyny. Na początku drugiej połowy Nalepa podał do Leniarta, który podwyższył wynik na 2:0. Pięć minut później po zespołowej akcji Kaczmarek strzelił kontaktową bramkę. W końcówce meczu ciężar gry wziął na siebie Sławomir Bieda, który najpierw pokonał Machowskiego, a następnie asystował przy golu Leniarta. W 38. minucie wychodzącego na czysta pozycję Biedę fauluje Kaczmarek za co ujrzał czerwoną kartkę. W ostatnich sekundach wynik meczu ustalił Cesarz.

Wyniki II kolejki II ligi A

JEDYNKA RZESZÓW - ABI TEAM RZESZÓW 4:2 (4:1): Dejnaka 2, Krochmal, Nizioł - Pacuła, Kamler. Jedynka: Grzebyk - Krochmal, Nizioł, Bieda, Pasterz Ż, Dejnaka, Piorun, Różański. Abi Team: Kazalski - Doktor, Osiadły, Sowa, Pacuła, Kamler, Moskwa.

KOLEDZY TEAM RZESZÓW - JELENIE RZESZÓW 4:3 (2:1): Kalandyk 2, B. Grochola, Bieda - Jodko 2, Szajna. Koledzy Team: Czyż - Bieda, Kalandyk, Majda, B. Grochola, S. Grochola. Jelenie: Kowalski - Kowal, Purpura, Sakra, Jodko, Szajna, Grzesik, Pokusa.

BYLE CO RZESZÓW - SIÓDEMKA UKLEJA RZESZÓW 9:1 (3:0): Branas 3, Czyż 2, Mac, Gacek, Pietraszek, Grzebyk - Cygan. Byle co: Pokrywka - Pietraszek, Nawłoka, Gacek, Grzebyk, Czyż, Kluz, Branas, Mac. Siódemka Ukleja: Adamski - R. Moskal, Cygan, Przepadło, D. Moskal, Stefański, M. Gargała, M. Moskal.

WARTA S.A. RZESZÓW - BOŚ BANK RZESZÓW 3:3 (1:1): Mazur 2, A. Pieróg - Wacławek, Frańczak, Nowak. Warta S.A.: Sawicki - Chrzęszczyk, A. Pieróg, W. Pieróg, Mazur, Rutkowski, Lasek. BOŚ Bank: Dłużyński - Wacławek - Łoza, Frańczak, Pelczar, Kozak, Nowak.

Wyniki III kolejki II ligi A:

SIÓDEMKA UKLEJA RZESZÓW - WARTA S.A. RZESZÓW 5:0 (2:0): Przepadło 3, K. Gargała, M. Gargała. Siódemka Ukleja: Adamski - R. Moskal, M. Gargała, Przepadło, D. Moskal, M. Moskal, K. Gargała, Stefański. Warta S.A.: Sawicki - Marcisz, W. Pieróg, A. Pieróg, Lisak.

BYLE CO RZESZÓW - BOŚ BANK RZESZÓW 3:2 (2:0): Branas 2, Czyż - Frańczak, Nowak. Byle co: Pokrywka - Branas, Mac, Kluz, Stanisławczyk, Czyż, Pietraszek, Grzebyk Ż, Gacek Ż. BOŚ Bank: Fajger - Dłużyński, Pelczar, Wacławek, Nowak, Frańczak, Łoza.

JELENIE RZESZÓW - JEDYNKA RZESZÓW 2:2 (1:1): Grzesik, Szajna - Krochmal 2. Jelenie: Kowalski - Purpura, Dąbrowski, Sakra, Szajna, Grzesik, Jodko, Pokusa, Kowal. Jedynka: Grzebyk - Bieda Ż, Piorun Ż, Różański, Krochmal, Dejnaka.

SPEDPOL RZESZÓW - HURT-PAPIER RZESZÓW 0:3 vo

HURT-PAPIER RZESZÓW - JUNKER RZESZÓW 2:5 (0:3): Bańczyk, A. Kucharzyk - Kloc 2, Brud 2, Szymański. Hurt-Papier: Pasławski - Kaczor, Wybraniec, A. Kucharzyk, Chmaj, Jaworski, Nycz, Bańczyk. Junker: Styś - Brud, Ziaja, Hosełek, Kloc, Szymański, Bukała.

SPEDPOL RZESZÓW - RESCONFEX RZESZÓW 0:8 (0:4): Lewko 3, Kiełbasa 2, Bednarz 2, Pietruszka. Spedpol: Kuleta - Kapłan, Kulasa, Pałka, Frużyński, Bereś Ż, Jastrząb CZ, Maziarz. Resconfex: Jajko - Pietruszka, D. Kruk Ż, Róg, Kiełbasa, Bednarz, Lewko, Jakubowski, Sumara.

1. Resconfex3612-4
2. Hurt-Papier369-6
3. Radio Taxi 919365-4
4. Junker238-6
5. Spedpol300-14
Klasyfikacja strzelców pod patronatem "Gazety Wyborczej"

15 - Rafał Sala (Restol)

13 - Krzysztof Korab (LU Polska)

5 - Grzegorz Branas (Byle co), Piotr Kiełbasa (Resconfex)

Klasyfikacja bramkarzy pod patronatem "Gazety Wyborczej"