Sport.pl

Boks. Władymir Kliczko zawalczy w IO w Rio?

Przegląd Prasy. W wywiadzie dla ?Przeglądu Sportowego? Witalij Kliczko potwierdził, że jego brat rozważa występ na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r.
- Rozmawiałem o tym z bratem i sądzimy, że to dobry pomysł. Mistrz olimpijski z Atlanty sięga po drugie złoto po 20 latach, w 2016 r.? Dlaczego nie? W formie, którą obecnie prezentuje, byłby na najlepszej drodze, żeby ponownie zostać mistrzem olimpijskim. A przecież historia jeszcze nie zna takiego przypadku! - tłumaczył Witalij w rozmowie z "Przeglądem".

- Władymir posiada duże doświadczenie nie tylko z zawodowego, ale i z amatorskiego ringu. Jeśli więc nie pojawią się żadne przeszkody, na pewno będziemy rozważać udział brata na igrzyskach. A jaka będzie decyzja? To już będzie zależało wyłącznie od Władymira - dodał.

Starszy z braci Kliczko nie chciał zdradzić, czy i ewentualnie kiedy wróci na ring: - Sądzę, że o moich sportowych planach będziemy mogli poinformować dziennikarzy w najbliższym czasie - skomentował Witalij.

"Doktor stalowa pięść" ostatnio walczył 8 września 2012 r. Pokonał wtedy przez techniczny nokaut w 4. rundzie Manuela Charra.

Więcej o:
Komentarze (17)
Boks. Władymir Kliczko zawalczy w IO w Rio?
Zaloguj się
 • krytyk69

  Oceniono 41 razy 29

  Jakim cudem moze walczyc na ringach amatorskich, skoro przeszedl na zawodostwo

 • offal

  Oceniono 42 razy 12

  "Dr. Stalowa Pięść ostatnio walczył 8 września 2012 r. Pokonał wtedy przez techniczny nokaut w 4. rundzie Manuela Charra."

  Panie redaktor-żenada, sprawdź może kto walczył w ostatnią sobotę w Moskwie ...

 • rzk23

  Oceniono 10 razy 10

  zmieńcie Władymir na Witalij na końcu, bo to on walczył we wrześniu tamtego roku

 • andrzej2310

  Oceniono 3 razy 3

  To nie jest dobry pomysł. Boks amatorski to zupełnie co innego niż boks zawodowy. Po za tym w boksie zawodowym nie ma takich kontroli antydopingowych, więc się tam konksują jak ta lala. Łaczenie tego razem na igrzyskach to chyba jakis żart!!!!

 • carlo1993

  Oceniono 1 raz 1

  Udział młodszego Kliczki jest bardzo niesprawiedliwy wobec innych zawodników startujących. Olimpiada to dla nich wielka szansa na lepszy start na zawodostwie,a tu gość,który wygrał już wszystko może im to utrudnić. Nie popieram tego pomysłu,ale jak widać dla niektórych wolno wszystko. Nie mówię tego jako hejter, ale jako fan braci. To po prostu zły pomysł. Nie budujmy swojej legendy kosztem innych-całkiem niewinnych. Fanów boksu zapraszam na mojego bloga, liczę na Wasze komentarze. koknockout.blogspot.com/

 • rafikman

  Oceniono 1 raz 1

  To w końcu będą mogli zawodowi bokserzy wystąpić na IO czy nie ? Słyszałem o tym ale to były tylko takie plany.

 • szyfrant.zielonka

  Oceniono 3 razy 1

  Dla wyrównania szans powinien walczyć z prawą ręką szczelnie przywiązaną do tułowia. Chociaż jedną ręką i tak pewnie wszystkich by złoił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX