Sport.pl

Paweł Blomberg nowym trenerem siatkarzy Chemika Bydgoszcz

Następca Tomasza Zaczka prowadził poprzednio Czarnych Radom
- Jesteśmy po słowie i przysłowiowym uścisku ręki - przekazał prezes sekcji siatkówki Piotr Sieńko. Konkurentem Blomberga w decydującym etapie rozmów był Marek Kotulski, który trzy lata temu prowadził już Chemika.

Przypomnijmy, że po osiągnięciu z drużyną piątego miejsca w zakończonym kilka tygodni temu sezonie, zrezygnował z funkcji pierwszego szkoleniowca Tomasz Zaczek. - Zadecydowały o tym względy osobiste, będę pracował z grupami młodzieżowymi i zawsze też służę klubowi radą i pomocą - mówił odchodzący trener.

Jego 50-letni następca w minionym sezonie związał się kolejny raz z Czarnymi Radom. Z drużyną, która spadła z serii A, zajął czwarte miejsce. Blomberg jest trenerem od 1980 roku. Cztery lata od rozpoczęcia pracy w pierwszym klubie, wprowadził Czarnych do I ligi. Studiował na warszawskiej AWF. W 1986 roku dostał propozycję z Wifamy i przeprowadził się do Łodzi. Pracując przez trzy sezony w Skrze Bełchatów, awansował najpierw z II ligi do serii B, a następnie do serii A. Latem 2001 roku pracował też jako trener reprezentacji kobiet i mężczyzn w siatkówce plażowej. Lubi kuchnię chińską i piwo. Interesuje się także komputerami i internetem. Ma żonę i dwóch synów: Wojciecha i Piotra (wychowankowie Wifamy). Pierwszy w Czarnych był w zakończonym sezonie rozgrywającym, drugi rezerwowym skrzydłowym.Dla Gazety

Paweł Blomberg

nowy trener Chemika

Graliśmy z Chemikiem w jednej lidze i bardzo mi się ten zespół podobał. Dowiedziałem się, że jest wolny etat i złożyłem dokumenty. Cel, jaki przedstawił mi prezes Sieńko, to osiągnięcie miejsca w pierwszej czwórce. 1 czerwca przyjadę do Bydgoszczy, by poznać zawodników i rozpocząć zajęcia. Słyszałem, że z podstawowej ósemki graczy tylko środkowy Witek Chwastyniak zwleka ze związaniem się z Chemikiem na kolejny rok, bo ma propozycję z innych klubów. Oby i on zechciał pozostać.

not. mac