Wyniki rozegranego pod Supraślem wyścigu kolarskiego im. Bogusława Skoczenia

Zawody zainaugurowały szosowy sezon kolarski na Podlasiu. Nasz region reprezentowali kolarze z trzech klubów: Ogniska Białystok, UKS Wygody Białystok oraz Sokoła Sokółka.

W terminarzu Podlaskiego Związku Kolarskiego są jeszcze trzy podobne imprezy: memoriały Kirpszy i Gościły oraz najważniejszy na Podlasiu wyścig kolarski - Niemen, którego trasa tradycyjnie wiedzie z Grodna do Białegostoku.

Memoriał Skoczenia miał szczególne znaczenie dla juniorów młodszych, którzy w tej imprezie mogli zbierać punkty rankingowe do klasyfikacji Polskiego Związku Kolarskiego. Z tego powodu w tej kategorii na starcie stanęło 30 zawodników. Większość stanowili przyjezdni, m.in. z: Lublina, Lubartowa, Puław, Wyszkowa, Warszawy.

Juniorzy do pokonania mieli trasę długości 70 km. Podlascy zawodnicy nie załapali się do ucieczki, która samotnie minęła linię mety. Najwyżej spośród Podlasian uplasował się Piotr Gościło z Ogniska, który zajął siódme miejsce. Tuż za nim linię mety minął jego kolega klubowy Piotr Krajewski.

Także w kategorii młodzików i młodziczek, w której na trasie długości 30 km ścigało się ponad 50 zawodników, wygrywali zawodnicy spoza naszego regionu.