Sport.pl

Trójka Polaków na Toruń: Gollob - Hampel - Miedziński

Świetny sezon mają Tomasz Gollob i Jarosław Hampel, a nie gorszy od nich - Adrian Miedziński. Trójka Polaków należy do faworytów Eurosport Speedway Best Pairs, który zostanie rozegrany 8 czerwca na Motoarenie.
Gollob podkreśla, że w polskim zespole ważną rolę odgrywa tzw. "team spirit". - Jesteśmy jak Polacy idący na wojnę - potrafimy się zjednoczyć. Na tym polega sztuka zawodów parowych czy drużynowych. Pomagamy sobie i cały czas współpracujemy. To nie jest walka jednego żużlowca, bo na wynik pracuje cały zespół. Jeśli ktoś ma problem albo mu zwyczajnie nie idzie, wówczas obowiązkiem partnera jest nadrobienie punktów, bo we wspólnym interesie jest ostateczny triumf - podkreśla. 

- Na szczęście Jarek wrócił do wysokiej formy. Myślę, że mamy szansę na wygrane w parach i Pucharze Świata - mówi żużlowiec Unibaksu. - Chcemy przecież wrócić na tron. Mimo wszystko obecnie chyba zbyt wcześnie jest, by wyrokować. Zawsze powtarzam, że pierwszy miesiąc poważnego ścigania jest złudny i często zgubny. Ta zabawa tak naprawdę dopiero się zaczyna. Na poważniejsze wnioski przyjdzie jeszcze czas - zaznacza. Przypomnijmy, że Gollob oraz Hampel zimą zmienili barwy klubowe. Pierwszy z nich przeniósł się z Gorzowa do Torunia, natomiast "Mały" zamienił Leszno na Zieloną Górę. Czy takie zmiany dobrze wpływają na tak doświadczonych i utytułowanych żużlowców? - Myślę, że tak. Tego typu zmiany wyzwalają dodatkową energię w zawodniku i są pozytywnym czynnikiem. Przy pierwszym spotkaniu w nowych barwach odczuwałem pewną presję, ale debiut wypadł pomyślnie i teraz przygotowujemy się ze spokojem i w normalnym, sprawdzonym toku do następnych meczów. Liczę, że w czasie czerwcowego turnieju Best Pairs będziemy w optymalnej formie i damy radę zwyciężyć - stwierdza Gollob.

Bilety na turniej najlepszych par żużlowych Eurosport Speedway Best Pairs do kupienia na stronie speedwaypairs.com

Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
  • Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? "Koszt byłby o trzy czwarte niższy"
  • Jerzy Brzęczek drugim najlepszym trenerem el. Euro 2020! Wyróżnienie dla selekcjonera Jerzy Brzęczek drugim najlepszym trenerem el. Euro 2020! Wyróżnienie dla selekcjonera