Sport.pl

M¦ juniorów w skokach. Wspaniały Murańka, ¶wietny Kłusek

tg
24.01.2013 , aktualizacja: 24.01.2013 20:03
A A A Drukuj
Klemens Murańka

Klemens Murańka (Fot. Fot . Marek Podmokły / Agencja Gazeta)

Bardzo udany występ młodych Polaków na mistrzostwach ¶wiata juniorów, które odbyły się na skoczni w czeskim Libercu (HS 100). Klemens Murańka ukończył zawody na drugim miejscu, czwarty był Bartłomiej Kłusek. Wygrał Słoweniec Jaka Hvala.
W konkursie wzięło udział czterech Polaków. Największe nadzieje wi±zali¶my z występem Aleksandra Zniszczoła, który na poprzednich mistrzostwach był drugi. Tym razem zaskoczyli nas jednak inni reprezentanci. Klemens Murańka wyl±dował w pierwszej serii na 101. metrze, co dało mu drug± pozycję. W drugiej rundzie skoczył gorzej (96 m), ale i tak utrzymał swoj± lokatę.

Bardzo udany występ zaliczył również Bartłomiej Kłusek. Polak po pierwszej serii był pi±ty (99 m). Jego kolejna próba (96,5m) okazała się drugim wynikiem w drugiej serii, dzięki czemu zawodnik wspi±ł się na czwart± pozycję. Lepiej wypadł od niego tylko Jaka Hvala. Na koniec zawodów Słoweniec oddał fenomenalny skok, poszybował na odległo¶ć 102 metrów i w ¶wietnym stylu sięgn±ł po zwycięstwo. Trzeci był Austriak Stefan Kraft.

Zniszczoł, który zapowiadał, że do Liberca jedzie po medal, oddał skoki na odległo¶ć 95,5 metra. Zadowolony może być jednak tylko z tego drugiego. Dzięki niemu zawody ukończył na dziewi±tej pozycji, poprawiaj±c swoj± lokatę z pierwszej serii o trzy miejsca.

Po pierwszej serii odpadł czwarty z naszych reprezentantów - Grzegorz Miętus.