Londyn 2012. Pacierpnik dopiero siódma w finale K1

Kajakarka górska Natalia Pacierpnik zajęła siódme miejsce w finale igrzysk olimpijskich w Londynie w konkurencji K1. Zwyciężyła Francuzka Emilie Fer.

KONKURS! Pokaż jak dodajesz sił Marcinowi Dołędze i wygraj tablet Acer!

Polka do finału awansowała z najlepszym wynikiem (107,79) i dlatego na trasę ruszała jako ostatnia. Polka wiedziała, że musi wykręcić rewelacyjny czas, bo przed nią rewelacyjnie popłynęły Australijka i Francuzka. Pacierpnik popełniła błąd już na drugiej bramce nawrotowej, później złapała karę na 11 bramce. Polka niezbyt dobrze radziła sobie na środkowym odcinku i ostatecznie dopłynęła z czasem 115,08, o 8,57 gorszym od zwyciężczyni.

Złoto zdobyła Francuzka Emilie Fer, która olimpijską trasę pokonała bezbłędnie i w rewelacyjnym czasie - jako jedyna zeszła poniżej 106 sekund (105,90). Świetnie popłynęła także Australijka Jessica Fox, która do finału awansowała z ósmym czasem. Nie popełniła żadnego błędu, perfekcyjnie przepłynęła najtrudniejszy środkowy fragment trasy i uzyskała bardzo dobry wynik 106,51. Brąz zdobyła Hiszpanka Maialen Chourraut (106,87).

Fatalnie popłynęła trzecia w światowych rankingach Austriaczka Corinna Kuhnle, która po trasie złapała w sumie 52 sekundy kary.