Siatkówka - Liga Mistrzów. Mladost' Zagrzeb - Nafta Piła 0:3

W pierwszym secie Polki wygrały 25:8!
Nafta Piła nie gra może w tym sezonie rewelacyjnie, ale wszelkie obawy o jej wynik w pierwszym meczu Ligi Mistrzów w Zagrzebiu były - jak się okazało - bezpodstawne. Mistrzynie Polski rozgromiły Chorwatki, a wynik pierwszego seta można by określić jeszcze bardziej dosadnie. Wygrana partii do ośmiu oznacza bowiem kompromitację chorwackich siatkarek, które prezentowały umiejętności polskiej Serii B albo nawet II ligi. - Nie wiem, dlaczego takie zespoły grają w Lidze Mistrzów, a nie np. silniejsze ekipy z Belgii, Holandii, Niemiec czy Grecji - mówi trener Nafty Jerzy Matlak, po czym dodaje - To jednak nie mój problem. My mieliśmy na początek rozgrywek przeciętnego rywala, który bardzo nam pasował.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że Crvena Zvezda Belgrad z Jugosławii to drużyna jeszcze młodsza i zapewne jeszcze słabsza od Mladosti, awans Nafty do ćwierćfinału Pucharu Europy minimum z drugiego miejsca w grupie wygląda teraz całkiem realnie. Wiele zależeć będzie od meczu z RC Cannes w następną środę w Pile.

Chorwatki z Mladosti nie prowadziły wczoraj ani razu i pod każdym względem ustępowały Nafcie. Mecz przypominał pojedynek juniorek z dorosłym i dużo lepszym zespołem. W pierwszym, kuriozalnym secie zespoły schodziły na przerwy techniczne przy wynikach 8:1 i 16:2 dla Nafty (sic!)!

Pilanki zagrały bez Barbary Merty, której na przedmeczowym treningu odnowiła się kontuzja kolana. Merta nie zagrała z Mladostia i nie zagra też w najbliższych meczach.

Może wynik meczu byłby inny, gdyby Mladost' wystawiła przeciwko pilankom swą gwiazdę sprowadzoną z Urałoczki Jekaterinburg - Elenę Tiurinę. - Nie wiemy, co się stało, bo była na przedmeczowych treningach - mówi trener Matlak. Rosjanka prawdopodobnie nie została jednak uprawniona do gry i nie mogła zagrać.

Mladost' Zagrzeb - Nafta Piła 0:3 (8:25, 19:25, 17:25)

MLADOST': Žvanović, Mihajlović, Anžulović, Dugandzić, Szczerbakowa, Barun oraz Randić (libero), Ceko, Poparić

NAFTA: Archangielska, Ozowa, Karczmarzewska, Rosner, Orłowska, Liktoras oraz Malujdy (libero), Kovac'ova, Kupisz

W drugim meczu grupy C dziś o godz. 20.30 obrońca trofeum RC Cannes (Francja) zmierzy się z Crveną Zvezdą Belgrad (Jugosławia).

W innych meczach Ligi Mistrzów:

Grupa A

Azerrail Baku (Azerbejdżan) - Eczacibasi Stambuł (Turcja) 3:1 (25:20, 25:22, 17:25, 25:22)

dziś spotkanie Volley Modena (Włochy) - Urałoczka Jekaterinburg (Rosja)

Grupa B

dziś spotkania: Udinstvo Ježice (Jugosławia) - Günes Stambuł (Turcja) i CV Teneryfa (Hiszpania) - Lewski Sofia (Bułgaria)

Grupa D

Skra Warszawa (Polska) - Foppapedretti Radio 105 Bergamo (Włochy) 0:3 (15:25, 19:25, 18:25)

NRK Nyiregyhaza (Węgry) - Damesa Burgos (Hiszpania) 1:3 (23:25, 25:19, 16:25, 16:25)