Sport.pl

Euro 2012. Casillas: Hiszpania może obronić tytuł bez Puyola

- Puyol to dla nas bardzo ważny zawodnik przede wszystkim ze względu na swoją charyzmę. Ale nawet bez niego jesteśmy w stanie obronić mistrzostwo Europy - uważa Iker Casillas, bramkarz reprezentacji Hiszpanii.
W środę obrońca Barcelony i reprezentacji Hiszpanii Carles Puyol ogłosił, że nie zdąży się wyleczyć po operacji kontuzjowanego kolana i nie zagra na Euro 2012. - To dla nas bardzo ważny zawodnik przede wszystkim ze względu na swoją charyzmę oraz to jakim szacunkiem darzą go inni zawodnicy - powiedział o Puyolu Iker Casilllas.

Zapytany o szanse reprezentacji Hiszpanii na Euro 2012 odpowiedział: - Możemy wygrać ten turniej. Jesteśmy w stanie obronić mistrzostwo Europy.

- Nie jesteśmy tą samą drużyną co cztery lata temu. Wtedy ludzie oczekiwali, że zajdziemy najdalej jak się da, a zespół uwierzył w swój styl gry. W końcu udało nam się zdobyć tytuł. Teraz jesteśmy mistrzami, występujemy w roli faworytów, każdy będzie chciał z nami wygrać - mówił Casillas.

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Vicente del Bosque zapowiedział, że 15 maja ogłosi szeroką kadrę na Euro 2012, a ostateczną listę powołanych zawodników zamierza podać 27 maja.Więcej o: