Piłka ręczna. Wisła Płock żegna się z Lig± Mistrzów. Druga porażka z THW Kiel

18.03.2012 , aktualizacja: 19.03.2014 01:17

THW Kiel

• na żywo
Wisła Płock - THW Kiel

Wisła Płock - THW Kiel (Fot. Dominik Dziecinny / Agencja Gazeta)

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów Wisła Płock uległa na wyjeĽdzie THW Kiel 24:27. Pierwsze starcie mistrzowie Polski również przegrali 24:36, co oznacza, że żegnaj± się z rozgrywkami
Nie ma Cię w domu? Sport.pl jest w Twojej komórce - sprawdĽ wyniki na m.sport.pl.

Wisła nie miała większych szans w meczu z bardziej utytułowanym rywalem. Wygrywała tylko na samym pocz±tku, gdy zaczęła spotkanie od dwóch rzuconych bramek. W ósmej minucie gospodarze wyszli jednak na prowadzenie 3:2 i nie oddali go już do samego końca.

W drużynie THW Kiel ze znakomitej strony pokazali się bramkarze - Thierry Omeyer i Andreas Palicka. 'Nafciarze' mieli wielkie problemy z pokonaniem tych zawodników. Marcin Wichary i Bartosz Dudek nie bronili aż tak efektownie, choć może po prostu bardziej skuteczni byli gracze ofensywni THW Kiel.

Najlepszy na parkiecie był Serb Momir Ilić, który trafiał niemal za każd± prób±. W drużynie mistrzów Polski na wyróżnienie zasłużył skuteczny Michał Kubisztal.

Wisła w ten sposób żegna się z Lig± Mistrzów. Na grę w ćwierćfinale ma jeszcze Vive Targi Kielce. Podopieczni Bogdana Wenty dzi¶ o 20.30 zagraj± pierwszy mecz 1/8 finału z mistrzem Słowenii Cimosem Koper. Relacja z tego meczu na żywo w Sport.pl.

Tak relacjonowali¶my mecz THW Kiel-Wisła Płock:

Koniec meczu.

27:24 Palmarsson z podłoża.

26:24 Niestety Palicka broni rzut Wi¶niewskiego.

26:24 Wci±ż dwa gole przewagi gospodarzy. Do końca spotkania 35 minut.

25:23 Bardzo dobra akcja Wisły, ale rzut Syprzaka obronił Palicka.

25:23 Do zakończenia spotkania pozostały dwie minuty. Piłkę maj± 'Nafciarze'.

25:22 Jicha pokonuje Wicharego.

24:22 Czerwona kartka dla Torromovicia za trzecie wykluczenie.

24:22 Kubisztal zmniejsza dystans do dwóch bramek.

24:21 Broni Wichary.

24:21 Znakomita pogoń 'Nafciarzy'. Może pokusz± się jednak chociaż o remis?

23:18 Wspaniała bomba Kubisztala z dystansu.

23:17 Andersson z drugiej linii.

22:17 Niestety gospodarze również maj± chrapkę na kolejn± wygran±. Kolejny gol Jichy.

21:17 Eklemović z drugiej linii. Wi¶lacy wci±ż walcz± o zwycięstwo.

21:16 Lundstrom skutecznie ze skrzydła.

20:16 Jicha nie daje szans Wicharemu.

19:16 Rzut karny dla 'Zebr' i wykluczony na dwie minuty Toromanović.

19:16 Rzut karny dla Wisły pewnie wykorzystuje Kubisztal.

19:15 I równie ładn± obronę demonstruje Wichary, którego nie zdołał pokonać Jicha.

19:15 Kavas rzuca z drugiej linii, ale kapitaln± parad± popisuje się Palicka.

18:15 Najpierw Lundstrom ze skrzydła, a po chwili celnie Toromanović.

17:14 Spanne ze skrzydła i już tylko trzy gole straty 'Nafciarzy'.

16:12 Znakomita obrona Wicharego.

16:12 Dwie minuty kary dla Kubisztala.

16:12 Kubisztal zmniejsza stratę do czterech goli.

16:11 Kilończycy niestety też. Ważna informacja - ¶wietnie dysponowanego Omeyera zamienił w bramce Palicka.

15:11 Płocczanie zaczynaj± drug± połowę od gola.

Koniec pierwszej połowy.

15:10 Ilić z drugiej linii. Na razie Serb jest nie do zatrzymania.

14:10 Trzeci gol w czwartym rzucie Zołoteńki.

13:9 Kubisztal nie daje szans Omeyerowi.

13:8 Karny dla Wisły, Kiel przed dwie minuty w osłabieniu.

13:8 Niesygnalizowany rzut Zeitza.

12:8 ¦wietny rzut Zołoteńki w 'okienko'.

12:7 Koronkowa akcja 'Zebr'.

11:6 Kolejny rzut karny dla gospodarzy. Ilić znów skutecznie choć na raty.

10:6 Udana akcja Zołoteńki.

10:5 I od razu wyci±ga piłkę z siatki po dobrym rzucie Ilicia.

9:5 Rzut karny dla 'Zebr'. Do bramki wchodzi Bartosz Dudek.

9:5 Czas dla gospodarzy.

9:5 Dragicević nie daje szans Wicharemu.

8:5 ¦wietny rzut Kavasa w krótki róg.

8:4 Ilić rzuca między nogami Wicharego.

7:4 Backstrom zmniejsza dystans do rywali.

7:3 Zeitz daje czterobramkowe prowadzenie THW Kiel.

6:3 I karny dla gospodarzy. Ilić w przeciwieństwie do gracza Wisły rzuca pewnie.

5:3 Spanne nie wykorzystuje rzutu karnego.

5:3 Siły wyrównane, kara dla THW Kiel.

5:3 Andersson rzuca pi±t± bramkę, na dodatek mistrzowie Polski zagraj± przed dwie minuty w osłabieniu.

4:3 Wreszcie gol dla 'Nafciarzy'! Kubisztal pokonuje Omeyera.

4:2 Adam Wi¶niewski trafia w słupek.

4:2 Rzut Kubisztala pewnie obroniony przez Omeyera. Wisła bez gola od pięciu minut.

3:2 Niestety gospodarze wychodz± na prowadzenie.

0:2 ¦wietny pocz±tek mistrzów Polski.

Gramy!

Przed meczem:
- Spróbujemy sprawić sensację - mówił przed pierwszym meczem lewoskrzydłowy Wisły Adam Wi¶niewski. Niestety, mistrzowie Polski przegrali z bardziej utytułowanym rywalem aż 24:36. Dzi¶ 'Nafciarze' zagraj± przede wszystkim o honor, ale jak to się mówi - nadzieja umiera ostatnia.