Euro 2012. Ukraina pokonała w sparingu Izrael

Izrael przegrał ze współorganizatorem mistrzostw Europy Ukrainą 2:3 (0:2) w towarzyskim meczu w Tel Avivie. W zespole Izraela wystąpił pomocnik krakowskiej Wisły Maor Melikson, który zaliczył asystę przy drugiej bramce.

Ukraińcy dominowali w pierwszej połowie, dwa razy pokonali bramkarza Izraela. W 17 minucie rzut karny na bramkę zamienił Oleg Gusjew, a tuż przed przerwą trafił jeszcze Jewgienij Konoplianka.

Izraelczycy w drugiej połowie rzucili się do ataku. Kontaktowego gola z rzutu karnego w 55. minucie zdobył Tomer Hemed, ale Ukraińcy odpowiedzieli trafieniem Jarmolenki. W 63 minucie bramkę na 3:2 strzelił Ben Sahar.

- Cieszę się, że po zaledwie dwóch dniach treningów udało nam się utrzymać zadowalający poziom gry przez dwie połowy. Po przerwie moim piłkarze złapali zadyszkę. Na Euro nie możemy sobie na to pozwolić - powiedział Oleg Błochin, selekcjoner reprezentacji Ukrainy.

Mimo porażki z trenerskiego debiutu zadowolony z gry zespołu był Guttman, który ledwie dwa miesiące temu przejął kadrę Izraela po Francuzie Luisie Fernandezie. - Musimy jeszcze wzmocnić naszą obronę, ale cieszy to, że nawet po stracie dwóch bramek, mój zespół atakował - powiedział.

Euro 2012 Power ranking czytelników Sport.pl. Weź udział ?