Sport.pl

Piłka nożna. Kolejny złoty rok Hiszpanii

Trzy z czterech możliwych do zdobycia mistrzostw Europy są w naszych rękach - pisze ?Marca? w piłkarskim podsumowaniu roku. Do kadry seniorskiej dołączyli w 2011 roku piłkarze do lat 21 i 19.
Hiszpania od czterech lat prowadzi w rankingu FIFA, dzięki zwycięstwom kadry seniorskiej podczas Euro 2008 i zeszłorocznych mistrzostw świata. W tym roku reprezentacja Vicente del Bosque w sparingach nie zachwycała, ale na Euro 2012 zakwalifikowała się bez straty punktu.

Równie dobrze radzą sobie młodzieżowe reprezentacje Hiszpanii. Kadra do lat 21, w której czołowymi postaciami byli Thiago i Ander Herrera zdobyła mistrzostwo Europy nie przegrywając ani jednego meczu. Ich o dwa lata młodsi koledzy także nie mieli sobie równych w Europie. W finale pokonali 3:2 Czechów. "Trzy z czterech możliwych do zdobycia mistrzostw Europy są w naszych rękach" - pisze "Marca". Czwartego zdobyć nie mogli, bo kadra do lat 17 na swoje Euro się nie zakwalifikowała.

Jedyną turniejową wpadką młodzieżowych reprezentacji Hiszpanii były mistrzostwa świata do lat 20, w których odpadli po karnych z Brazylią w ćwierćfinale.

"Marca" zsumowała mecze kadry seniorskiej i młodzieżowych do lat 19 i 21. Hiszpania z 34 meczów wygrała 28, cztery zremisowała, dwa przegrała. Dla porównania Niemcy wygrali 31 z 36 spotkań, ale, jak podkreśla madrycki dziennik, nie zdobyli żadnego tytułu.

Więcej o: