Sport.pl

Liga Europejska. Smuda dla Sport.pl: Gratulacje dla Moskala

- Choć to młody i niedoświadczony trener, w krótkim czasie po odejściu Roberta Maaskanta poukładał zespół. Pokazał, że można odnieść sukces w bardzo krótkim czasie, poukładać na nowo drużynę w bardzo trudnym dla niej momencie - mówi Franciszek Smuda. Wisła Kraków awansowała w środę do 1/16 finału Ligi Europejskiej.
2 : 1
Informacje
Liga Europejska 2011/12 - Grupa K
Środa 14.12.2011 godzina 21:05
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Wisła Kraków
1
1
2
FC Twente
1
0
1
Składy i szczegóły
Wisła Kraków
Bramki: Garguła (12.), Genkow (46.)
Skład: Pareiko - Jovanović, Bunoza, Diaz, Nunez - Wilk, Jirsak (90. Brud) - Boguski (61. Małecki), Melikson (89. Kirm), Garguła - Genkow
FC Twente
Bramki: De Jong (39.)
Kartki: Janssen, Gouriye - żółta
Skład: Marsman - Cornelisse, Bengtsson, Buysse, Roseler - Janssen, Landzaat, De Jong (77. Gouriye) - Bajrami, Janko (65. Berghuis), Chadli (46. John)
Selekcjoner kadry, który wraz z reprezentacją przebywa na zgrupowaniu w Turcji, po niespodziewanym awansie Wisły Kraków do fazy pucharowej Ligi Europejskiej komplementuje przede wszystkim trenera Kazimierza Moskala.

- Oczywiście gratuluję całej Wiśle. Przyznam, że mnie zaskoczyli, że udało im się awansować. A jeszcze bardziej budujące jest to, że aż dwa polskie zespoły zobaczymy wiosną w pucharach. Po tylu latach przerwy.

Wcześniej Moskala komplementował były dyrektor klubu spod Wawelu Jacek Bednarz: - Kaziowi gratuluję odwagi i rozeznania. Że przygotował drużynę zdolną zagrać ofensywnie, kiedy wynikła taka potrzeba. Po odejściu Maaskanta on od początku próbował zrobić z Wisły drużynę, która gra do przodu. Dał jej ten impuls, a piłkarzom przyzwolenie na taką strategię. To nie jest taktyka "strzelić dwa gole i się bronić". Gdybym był decydentem w Wiśle, zostawiłbym Kazimierza Moskala na stanowisku trenera. W nagrodę, za to, co zrobił, ale przede wszystkim za to, że dorósł do pracy w takim klubie w tak trudnym momencie. On miał rację, a nie ci, którzy naokoło podpowiadali, że musi zmienić taktykę, kazali mu grać na dwóch napastników - kończy Bednarz.

Wisła, Legia, Lech, Widzew - polskie cuda w europejskich pucharach