Piłka ręczna. Turniej o Puchar Gdyni. Polska - Rosja 29:29. Puchar dla Rosji

06.11.2011 , aktualizacja: 07.11.2013 01:07

Polska

• na żywo
Bogdan Wenta (z lewej)

Bogdan Wenta (z lewej) (Fot. UMIT BEKTAS REUTERS)

W towarzyskim Turnieju o Puchar Gdyni, stanowiącym dla podopiecznych Bogdana Wenty początek przygotowań do mistrzostw Europy, Polacy zremisowali w ostatnim meczu z Rosją. Ten wynik dał jednak zwycięstwo w turnieju Rosjanom.
Polska zagrała naprawdę dobry mecz. Faworytem byli rywale. Przyczepić się można tylko do kilkunastu ostatnich minut, kiedy Polacy wpadli w chwilowy dołek i znacznie słabiej grali w obronie. Przez dziewięć minut nie potrafili zdobyć bramki i ze stanu 24:22 zrobiło się 24:27.

Polacy prowadzili prawie przez całe spotkanie. To właśnie wtedy, kwadrans przed końcem meczu, rywale objęli prowadzenie. Polakom w ostatnich minutach udało się odrobić trzybramkową stratę. Minutę przed końcem spotkania prowadzili, ale na pół minuty przed końcem rywale wyrównali. Ponieważ Polacy potrzebowali zwycięstwa, żeby zająć pozycję lepszą od Rosji, mieli jeszcze prawie pół minuty na zdobycie decydującego gola. Przeprowadzili jednak jedną z najsłabszych akcji tego meczu.

Mimo "porażki", Polacy zaprezentowali się naprawdę nieźle. Przed spotkaniem faworytami byli Rosjanie i to oni wygrali ten towarzyski turniej, który stanowi początek przygotowań do mistrzostw Europy.

60 min. 29:29 Niestety. Akcja była totalnie chaotyczna, jakby nikt nie wiedział, co zrobić, ani kto powinien rzucać. Zaremba został złapany przez trzech obrońców i tak upłynęły ostatnie sekundy. Szybki rzut z daleka po wznowieniu, ale bramkarz pewnie obronił.

60 min. 29:29 Dobry rzut rywali. Prawie pół minuty na zdobycie bramki, która da Polakom zwycięstwo w turnieju.

59 min. 29:28 Polacy na prowadzeniu!

58 min. 28:28 Rosjanie znowu w osłabieniu, ale zdobycie tej bramki zabrało Polakom prawie 1,5 min. z tej przewagi!

56 min. 27:28 Wyszomirski obronił świetnie, ale potem obrona się nie popisała i znowu trzeba gonić Rosjan.

55 min. 27:27 Mamy wyrównanie! Bielecki i jego potężny rzut!

53 min. 26:27 Udało się odrobić dwa gole, Rosjanie znowu w komplecie. Ale Wyszomirski świetnie broni!

52 min. 25:27 Polacy grają w przewadze. Teraz albo nigdy.

50 min. 24:27 Trafia Atman. Sytuacja zrobiła się naprawdę niewesoła.

50 min. 24:26 Polacy odzyskują piłkę, Bogdan Wenta prosi o czas.

49 min. 24:26 Gra pasywna, Rosjanie musieli spróbować i udało się.

47 min. 24:25 Niestety, Bartosz do Michała Jureckiego i dobra interwencja bramkarzy. Polacy od wielu minut nie potrafią zdobyć bramki.

45 min. 24:25 No i stało się. Rosjanie przeprowadzili łatwą akcję i prowadzą.

43 min. 24:24 Rosjanie mieli szansę pierwszy raz od początku meczu wyjść na prowadzenie, ale świetną interwencją popisał się Wyszomirski.

41 min. 24:22 Michał Jurecki sam bierze się za rozegranie i zdobycie bramki.

40 min. 23:22 Wyszomirski wraca do gry. Jurecki bez większych problemów zatrzymany.

38 min. 23:21 Kapitalna akcja Polaków, Tkaczyk ładnie kończy.

36 min. 21:20 Rzut karny dla Polski, zmiana w bramce Rosjan, ale na nic się ona zdaje. Wenta wziął jednak przed chwilą czas, wynik zaczyna go niepokoić.

35 min. 20:19 Z problemami, trochę szczęśliwie, ale Tłuczyński trafia.

33 min. 19:18 Jurecki nie zdołał pokonać bramkarza, ale chwilę później jeszcze lepszą interwencją popisał się Malcher!

31 min. 18:17 Początek drugiej połowy bezbramkowy. Jedni i drudzy skuteczni w obronie.

PRZERWA Polacy zaskakują, rozgrywając naprawdę świetne spotkanie, choć Wenta jest na zawodników wściekły na końcówce, w której pozwolili odrobić Rosjanom dwie bramki. Żeby wygrać turniej, muszą pokonać rywali.

30 min. 18:17 Koniec pierwszej połowy.

29 min. 18:16 I oba zespoły grają już w identycznym osłabieniu! Zrobiło się naprawdę puściutko.

28 min. 18:15 Jesteśmy po przerwie dla trenera Rosjan, którzy grają teraz w podwójnym osłabieniu! Tłuczyński fantastycznie położył bramkarza jeszcze przed rzutem, całkowicie ośmieszył go przy karnym i zdobył bramkę.

26 min. 16:13 Tłuczyński rzuca mocno i pewnie wykorzystuje rzut karny.

25 min. 15:13 Mamy przerwę na żądanie.

23 min. 15:12 Polacy musieli się już spieszyć, bo arbiter miał zasygnalizować grę pasywną, ale Rosiński świetnie rzucił bez przygotowania.

22 min. 14:11 Dobra dwójkowa akcja i kapitalny lob nad bramkarzem. Polacy utrzymują trzybramkową przewagę.

20 min. 13:10 Potężny rzut Bieleckiego obroniony. Teraz to Polacy grają w osłabieniu. Biało-czerwoni rozgrywają jednak naprawdę świetny mecz.

17 min. 11:9 I mamy pierwszą karę. Polacy przez dwie minuty pograją teraz w przewadze.

16 min. 11:8 Rosjanie gubią piłkę, Lijewski kapitalnie podaje na kontrę do Tkaczyka, a ten pewnie, delikatnie pokonuje bramkarza.

15 min. 9:8 Atman nie boi się polskich obrońców, rusza na nich z pełną świadomością i zdobywa ładną bramkę. Trzeba na niego uważać.

13 min. 8:6 Karny wykorzystany, a teraz sędzia się nie popisał, bo powinien być kolejny - tym razem dla Polski. Trzech Rosjan nieprzepisowo zatrzymywało naszego zawodnika i powaliło go aż w pole bramkowe. Na szczęście w okolicy był Bielecki i popisał się po wznowieniu piorunującym rzutem z dystansu.

11 min. 7:5 Polacy po raz kolejny dobrze w obronie, ale do czasu. Będzie rzut karny dla rywali.

9 min. 6:4 Tym razem nieudany atak Polaków, ale za to w obronie grają w ostatnich minutach znakomicie. Dzięki temu zdobyli trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej.

6 min. 3:4 Polacy nie zrozumieli się w ataku, Wyszomirski obronił pierwszy rzut z kontry, ale poprawka kolejnego zawodnika okazała się już skuteczna.

4 min. 2:2 Tkaczyk do Tłuczyńskiego, ale ten nie radzi sobie z bramkarzem. Nie jest najjaśniejszą postacią tego turnieju.

1 min. 0:0 Początek meczu.

17:30 Wcześniej w meczu będącym de facto meczem o trzecie miejsce Austriacy pokonali Białorusinów. Rosjanom do zwycięstwa w turnieju wystarczy remis. Polakom, prezentującym się mniej pewnie, niż dzisiejszym rywalom, będzie dziś bardzo trudno. Bogdan Wenta sprawdza jednak w tym turnieju wielu młodych zawodników. Za chwilę początek spotkania.