Lotos VBW Clima w Pabianicach

Koszykarki Lotosu VBW Clima Gdynia zajęły drugie miejsce w rozgrywanym w Pabianicach turnieju Zawsze z Mistrzem

W decydującym o turniejowym zwycięstwie meczu gdynianki przegrały z Polfą Pabianice 70:79 (15:16, 21:22, 21:22, 13:19). Mistrzynie Polski ostatni raz prowadziły (15:14) po rzucie Agnieszki Bibrzyckiej, największą stratę do rywala miały na początku trzeciej kwarty - 36:47. W drugiej kwarcie dobrze grała Joanna Cupryś (trzy razy trafiła zza linii 6,25 metra), w ostatniej Gordana Grubin, dzięki której gdynianki doszły do stanu 63:64. Do końca meczu nie dotrwała Małgorzata Dydek, która w 33. minucie zeszła za pięć fauli.

Punkty dla Lotosu VBW Clima zdobyły: Bibrzycka 18, Cupryś 13, Grubin 13, Dydek 8, Wodopianowa 8, Barabanowa 8, Ose-Hlebowicka 2.

Wcześniej zespół trenera Krzysztofa Koziorowicza pokonał CCC Aquapark Polkowice 87:74 i Łączność Olsztyn 74:72. Punkty w tych meczach dla mistrzyń Polski zdobywały: Dydek 21 i 22, Bibrzycka 17 i 19, Cupryś 14 i 11, Wodopianowa 12 i 3, Ose-Hlebowicka 11 i 6, Grubin 8 i 7, Barabanowa 0 i 6

Więcej o turnieju w jutrzejszej "Gazecie"