Bundesliga. Borussia gromi Augsburg. Trzy bramki i asysta Lewandowskiego

01.10.2011 , aktualizacja: 11.03.2013 14:19

01.10.2011, godzina 15:30

Borussia Dortmund

• na żywo
Robert Lewandowski odbiera gratulacje od kolegów z drużyny po zdobyciu bramki

Robert Lewandowski odbiera gratulacje od kolegów z drużyny po zdobyciu bramki (Fot. Frank Augstein AP)

Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie beniaminka z Augsburga 4:0. Niekwestionowanym bohaterem meczu był Robert Lewandowski, który strzelił trzy bramki i zaliczył piękną asystę.
Zobacz hat-trick Lewandowskiego na Zczuba.tv »

Tak szczęśliwego popołudnia dla polskich kibiców nie widzieliśmy w Bundeslidze od bardzo dawna. Od początku meczu z Augsburgiem na boisko wybiegli wszyscy trzej kadrowicze. Łukasz Piszczek i Kuba Błaszczykowski zagrali poprawnie. Jednak największą gwiazdą Borussii w tym meczu był niewątpliwie Robert Lewandowski.

Borussia przeważała od początku meczu, ale znowu miała problemy ze skutecznością. Lewandowski od początku meczu był bardzo aktywny - walczył w środku pola, dwa razy groźnie uderzał z dystansu. To właśnie on pierwszy raz uradował kibiców na Signal Iduna Park w Dortmundzie.

Polski napastnik w 30. minucie przytomnie przejął podanie Kuby Błaszczykowskiego (piłka przypadkowo odbiła się od obrońców) i trafił do siatki obok bezradnego Jentzscha. Tuż przed przerwą podwyższył na 2:0 - znowu po błędzie obrońców i źle ustawionego bramkarza.

Ausgburg miał szansę dojść Borussię po przerwie, ale Weidenfeller kapitalnie obronił rzut karny. Borussia wrzuciła drugi bieg tuż przed końcem meczu. Cofnięty Lewandowski kapitalnie przerzucił piłkę nad obrońcami, ta trafiła do Mario Goetze, który ładnym lobem podwyższył na 3:0.

To jednak nie koniec popisów byłego snajpera Lecha Poznań. 3 minuty później Lewandowski najwyżej wyskoczył w polu karnym i strzałem głową po koźle trzeci raz w tym meczu pokonał bramkarza.

Borussia zdobyła tym samym 13 punkt w tym sezonie. Polski napastnik ma już na koncie 5 bramek i 4 asysty.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90 min. + 1 Koniec meczu! Borussia pewnie wygrywa z beniaminkiem z Augsburga po 3(!) bramkach i jednej asyście Roberta Lewandowskiego.

90 min. Rajd Barriosa prawą stroną, wyłożenie do Lewandowskiego na 11. metr... ale sędzia zdecydował, że piłka wcześniej opuściła boisko.

86 min. Trzymamy kciuki za kolejne bramki Polaków, ale niestety tempo meczu siadło i na razie nie zanosi się na kolejne akcje ofensywne.

81 min. To zdecydowanie najlepszy występ Lewandowskiego w barwach Borussii. Trzy gole, przepiękna asysta... I to chyba w najlepszym dla siebie momencie - gdy Barrios powoli wraca do składu.

78 min. 4:0! Hat-trick Lewandowskiego! Niebywałe rzeczy dzieją się na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Goetze dośrodkował z lewej strony po rzucie wolnym prosto na głowę polskiego napastnika, który po koźle trzeci raz w tym meczu pokonał Jentzscha.

75 min. 3:0! Kapitalna asysta Roberta Lewandowskiego, który przerzucił piłkę nad obrońcami. Ta trafiła prosto pod nogi Goetze, który przerzucił ją nad bramkarzem.

73 min. Goetze miał szansę wypuścić Lewandowskiego, zrobił to jednak bardzo niedokładnie.

68 min. Tempo meczu jest coraz wolniejsze, gra uspokoiła się. Gundogan schodzi z boiska. Zmienia go Da Silva.

60 min. Barrios na boisku. Co ciekawe zmienia Kubę Błaszczykwoskiego. Lewadowski nadal ma szansę na hat-tricka.

60 min. Ależ blisko był Goetze! Jego strzał z 10 metrów końcami palców obronił Jentzsch

56 min. Piszczek ładnym zwodem zgubił obrońcę i był faulowany. Rzut wolny z prawej strony jednak nie przyniósł nawet strzału na bramkę.

53 min. Znowu ładna akcja dwójkowa Kuby z Goetze. Młody reprezentant Niemiec źle przyjął piłkę i tylko aut dla Borussii.

50 min. Borussia źle zaczęła drugą połowę i pozwoliła dojść do głosu gościom z Augsburga. Teraz to piłkarze w czerwonych strojach mają przewagę w środku pola, a BVB czeka na kontry.

49 min. Weidenfeller broni! Sankoh strzelił precyzyjnie obok słupka, ale niemiecki bramkarz świetnie wyczuł jego intencje.

48 min. Karny dla Augsburga! Gundogan nie trafił w piłkę i ściął Wernera.

46 min. Zaczynamy drugą połowę, przy piłce Borussia. Trzej Polacy nadal na boisku.

Piłkarze wracają na boisko. Za chwilę rozpocznie się druga połowa.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45 min. + 2 Koniec pierwszej połowy! Gwiazdą tego meczu jest na razie Robert Lewandowski, który na początku próbował strzelać z dystansu, potem świetnie odnajdywał się w zamieszaniu w polu karnym, co dało mu dwa gole. Liczymy na kolejne bramki. Wracamy po przerwie.

45 min. Drugi gol dla Borussii i co więcej DRUGI LEWANDOWSKIEGO! Goetze dośrodkował z rzutu wolnego, bezpańska piłka wylądowała przypadkiem pod nogami reprezentanta Polski, który z 13 metrów przytomnie uderzył obok źle ustawionego bramkarza i obrońcy.

41 min. Reprezentant Polski na szczęście wraca do gry.

40 min. Kuba leży na boisku, starcie z piłkarzem Augsburga wyglądało groźnie...

36 min. Znowu Błaszczykowski widoczny z prawej strony boiska, niestety wdał się w niepotrzebny drybling i stracił piłkę.

34 min. Kuba ładnie wypuścił Goetze, ale ten zbyt długo zwlekał i tylko aut dla gospodarzy.

33 min. Goetze próbował indywidualnie skończyć akcję, został zablokowany.

31 min. Lewandowski jest zdecydowanie jednym z najlepszych piłkarzy Borussii. Walczy, stara się strzelać - bramka dla BVB to zdecydowanie zasługa jego nieustępliwości. Oby tak dalej!

30 min. Gol dla Borussii! Lewandowski! Polski napastnik najpierw ładnie powalczył o piłkę w polu karnym, ta trafiła do Błaszczykowskiego, który dość przypadkowo oddał ją koledze z reprezentacji. Lewandowski stanął sam na sam z bramkarzem i mocnym strzałem w długi róg otworzył wynik meczu!

28 min. Baier brutalnie fauluje Lewandowskiego, za co ogląda żółtą kartkę.

27 min. Lewandowski jest dziś bardzo aktywny przed polem karnym. Kolejny raz zdecydował się na mocny strzał z 20 metrów. metr obok spojenia słupka z poprzeczką.

26 min. Goetze zostawił piłkę Kubie, ale jego dośrodkowanie nie doszło do kolegów. Za chwile piłka po zgraniu głową trafiła do Lewandowskiego, ale jego efektowny strzał z powietrza został zablokowany. Klopp niepocieszony.

25 min. Piszczek faulowany na 30 metrze. Będzie okazja na dośrodkowanie z prawej strony.

23 min. Z prawej strony dośrodkowywał Piszczek, trochę za wysoka piłka dla Błaszczykowskiego, który strzela głową nad bramką.

22 min. Borussia, mimo dwóch okazji dla Augsburga jest na razie drużyną zdecydowanie lepszą. Kontroluje grę w środku pola, atakuje - niestety nie przekłada się to na bramki.

20 min. Z prawej strony próbował dryblować Błaszczykowski, pośliznął się jednak i nic z tego nie wyszło.

17 min. Lewandowski zdecydował się na indywidualną akcję i strzał z dystansu, który jeszcze odbił się od obrońcy i mógł zmylić bramkarza. Jentzsch jednak łapie piłkę.

15 min. Piszczek w akcji! Nie zdołał jednak dojść do piłki w polu karnym.

12 min. Augsburg bez respektu dla mistrza. Kolejna znakomita akcja i Santana musi wybijać piłkę z pustej bramki.

11 min. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Hummels. Obrońcy Augsburga wybijają piłkę

7 min. Już w 7. minucie szansę na bramkę miał Augsburg. Po ładnej akcji w ekwilibrystycznej pozycji uderzał na bramkę Molders, ale piłka przeleciała obok bramki.

4 min. Ależ okazja dla Borussii! Perisić trafia w słupek!

1 min. Dzisiaj w składzie Borussii trzech Polaków.