Liga włoska. 3. kolejka: Ręka Del Piero

Juventus jeszcze trzy minuty przed końcem przegrywał z Parmą u siebie 0:2. Po kontrowersyjnym golu Alessandro Del Piero w przedłużonym czasie, gry uratował jednak remis.

Do tej pory "bianco-neri" wygrali dwa spotkania inaugurujące rozgrywki, a ich as Del Piero w obydwu przypadkach po dwa razy trafiał do siatki. Nieoczekiwanie w Turynie piłkarze Parmy, którzy poprzedni sezon mieli niezbyt udany, przeciwstawili się mistrzom kraju i długo wydawało się, że to oni wyjdą ze spotkania zwycięsko.

W 66. min Gianluigi Buffona pokonał Japończyk Hidetoshi Nakata. 9 min przed końcem akcję Rumuna Adriana Mutu prawą stroną boiska wykończył Adriano i było 2:0 dla Parmy.

Faworyci rzucili się jednak do odrabiania strat. W 87. min po rzucie rożnym piłkę do siatki posłał Igor Tudor. Do końca Juve już grało z przewagą zawodnika, bowiem z boiska sędzia wyrzucił pomocnika gości Sabri Lamouchiego. Mecz przedłużono o 5 min i wtedy Parma straciła zwycięstwo. Del Piero przewrócił obrońcę gości Matteo Ferrariego i strzałem z bliska wyrównał. Goście protestowali, że zanim kopnął piłkę do siatki, zatrzymał ją ręką. Protesty na nic się jednak zdały. Del Piero także nie przyznał się, że coś z jego strony nie było w porządku. - Sędzia ma zawsze rację - stwierdził.

Najważniejsze zdarzenia trzeciej kolejki miały miejsce w sobotę. Tego wieczoru do |Rzymu przyjechał Milan mający w składzie Alessandro Nestę, przez lata deklarującego dozgonną miłość do klubu z Rzymu, a który w tym sezonie zasilił zespół z Mediolanu. W pierwszej połowie prowadzenie strzałem głową zdobył jego obecny kolega z obrony Paolo Maldini. Wyrównał w drugiej połowie Claudio Lopez. Juventus i Milan pozostały na czele tabeli.

WYNIKI:

JUVENTUS - PARMA 2:2 (0:0): Tudor (87.), Del Piero (90.) - Nakata (66.), Adriano (81.)

LAZIO - AC MILAN 1:1 (0:1): Lopez (51.) - Maldini (7.)

BOLOGNA - PIACENZA 1:0 (0:0): Della Rocca (65.)

BRESCIA - AS ROMA 2:3 (1:2): R. Baggio (45. karny), Schopp (83.) - Totti (30. karny, 41. i 81.) COMO - REGGINA: Carbone (18. karny) - Nakamura (63. karny)

MODENA - AC TORINO 2:1 (1:0): Sculli (27. i 50.) - Ferrante (63. karny)

PERUGIA - EMPOLI 1:3 (1:2): Rezaei (8.) - Saudati (21.), Di Natale (42.), Rocchi (66.)

UDINESE - ATALANTA 1:0 (0:0): Sensini (59.)

INTER MEDIOLAN - CHIEVO WERONA 2:1 (1:1): Vieri (15. i 78. karny) - Marazzina (2.)

1. Inter 3 9 5-2

2. Milan 3 7 7-1

3. Juventus 3 7 7-2

4. Bologn 3 7 5-3

5. Empoli 3 6 5-3

6. Piacenza 3 6 4-2

7. Modena 3 6 4-5

8. Parma 3 5 5-3