Sport.pl

Niebywałe! Widzew Łódź pobił rekord Polski w sprzedaży karnetów!

Wydaje się to niemożliwe, ale trzecioligowy Widzew Łódź sprzedał już ponad 15 tysięcy karnetów na swój stadion, co jest rekordem Polski!
Wykupiono już dokładnie 15076 karnetów na rundę wiosenną, dzięki czemu przebito rekord Lecha Poznań z 2011 roku. Do tej pory rekord Widzewa w sprzedanych karnetach wynosił 5500. To efekt nowego stadionu, na którym pierwszy mecz zostanie rozegrany 18 marca z Motorem Lubawą.

Jeszcze ważniejsza informacja przyszła dla Widzewa w czwartek. Policja wyraziła zgodę na organizację imprez masowych. Wcześniej komenda nie chciała zgodzić się na imprezę masową (co oznaczałoby wpuszczenie maksymalnie 999 kibiców), jako powód wskazując usterki, które mogły zagrozić bezpieczeństwu kibiców.

Widzew zajmuje 5. miejsce w III lidze (czwarty poziom rozgrywkowy) po rundzie jesiennej. Ma 29 pkt w 17 meczach i do prowadzącego ŁKS-u Łódź traci 12 pkt. Do II ligi awansuje tylko najlepsza drużyna.

Marketingowy sukces na europejską skalę

Widzew idzie śladami Glasgow Rangers czy włoskiej Parmy, wielkich klubów, które upadły, ale kibice przy nich zostali. CZYTAJ WIĘCEJ >>Więcej o: