Sport.pl

KKS Olsztyn lepszy od najlepszej drużyny I ligi

Podopieczne Tomasza Sztąberskiego sprawiły niespodziankę, wygrywając 65:64 z liderem rozgrywek AZS Uniwersytetem Gdańskim.
W pierwszej kwarcie żaden z zespołów nie uzyskał znaczącej przewagi. KKS wygrał tę odsłonę 20:18. Bardzo dobrze spisywały się Ksenia Zajączkowska i Aneta Burandt. Obie zdobyły 15 punktów.

Drugą kwartę gospodynię rozpoczęły jeszcze lepiej. Po celnym rzucie wolnym Jolanty Wichłacz, prowadziły 35:28. Od tego momentu zespół z Gdańska zaczął jednak odrabiać straty i na przerwę schodził prowadząc 40:35, zdobywając w ciągu pięciu minut zdobył dwanaście ,,oczek" bez odpowiedzi KKS-u.

Znakomita końcówka KKS-u

Regres gry KKS-u trwał nadal w trzeciej odsłonie. Po 23 minutach AZS UG prowadził 53:43. Ale od tej pory to olsztynianki zaczęły odrabiać straty i po trzech kwartach przegrywały już tylko 52:56.

Ostatnie dziesięć minut gry było bardzo nerwowe w wykonaniu obu drużyn. Pierwszy punkt dopiero po dwóch minutach od rozpoczęcia tej kwarty rzuciła Ksenia Zajączkowska.

Na 118 sekund przed końcem po celnym rzucie Cieślickiej AZS prowadził 64:61. Kilkanaście sekund później stratę do jednego punktu zniwelowała Jolanta Wichłacz. Na minutę do końca dwa razy z rzutów wolnych do kosza trafiła kapitan Joanna Markiewicz. Przyjezdne mogły jeszcze wygrać mecz, ale Paulina Kuras spudłowała rzut za trzy punkty. KKS Olsztyn ostatecznie wygrał 65:64 i sprawił kolejną niespodziankę.

Komentarz po meczu

- Przede wszystkim chciałbym podziękować kibicom za doping - powiedział Tomasz Sztąberski, trener KKS-u. - Termin meczu dobraliśmy trochę niefortunnie, bo przecież o tej samej godzinie był rozgrywany mecz w mistrzostwach świata w piłce ręcznej i nie spodziewałem się aż takiej frekwencji. Co do samego meczu, to końcówka była bardzo nerwowa. Mogliśmy jej uniknąć, gdybyśmy nie pudłowali w prostych sytuacjach, a sędziowie w kilku sytuacjach podjęli inne decyzje. Najważniejsze jest jednak zwycięstwo, które dodało dziewczynom jeszcze więcej wiary we własne umiejętności.

Kolejny mecz KKS Olsztyn rozegra 25 stycznia na wyjeździe. Rywalem olsztynianek będzie MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski.

KKS Olsztyn - AZS Uniwersytet Gdański 65:64 (20:18, 15:22, 17:16, 13:8)

KKS: Ksenia Zajączkowska 19, Joanna Markiewicz 17, Jolanta Wichłacz 10, Aneta Burandt 9, Justyna Różańska 6, Natalia Żukowska 4, Kamila Żukowska, Dagmara Czaplińska i Justyna Michalak

AZS UG: Paulina Kuras 16, Karina Różyńska 14, Jastina Kosalewicz 9, Karolina Formella 8, Marta Cieślicka 8, Żaneta Szczęśniak 5, Angelika Kuras 2 i Kinga Bączek 2Więcej o: