Sport.pl

Ruch Chorzów ukarany za zaległości finansowe! Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN podjęła decyzję

Ruch Chorzów został ukarany czterema ujemnymi punktami. To kara za zaległości finansowe. Jeżeli klub nie spłaci wszystkich zaległości do końca stycznia, to kara zostanie zwiększona do ośmiu punktów.
Ruchu Chorzów od dłuższego czasu ma duże problemy finansowe. Klub dostał od miasta specjalną pożyczkę w wysokości 18 milionów złotych, ale i tak ma problem, żeby spłacić w terminie pierwszą część pożyczki.

Sprawa trafiła do Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, która w poniedziałkowy wieczór ogłosiła swoją decyzję. Ruch Chorzów został ukarany ośmioma ujemnymi punktami za zaległości finansowe z jednoczesnym zawieszeniem czterech ujemnych punktów do dnia 31 stycznia 2017 roku, jeżeli do tego terminu zostaną spłacone zaległości finansowe Fundacji Ruch Chorzów względem piłkarzy - informuje PZPN.

Dodatkowo, chorzowski klub czeka odrębne postępowanie związane z naruszeniem przez Ruch uchwał Komisji dotyczących wysokości wynagrodzeń zawodników Ruchu w poprzednich sezonach.

- Fundacja posiada zobowiązania finansowe wobec byłych zawodników, które powinny zostać jak najszybciej uregulowane i nikt tego faktu nie kwestionuje. Nie było jednak zamiarem Zarządu Ruchu nie informowanie o tej sytuacji i nieuregulowanych płatnościach w trakcie przygotowań do procesu licencyjnego. Po prostu inaczej interpretowaliśmy formę sprawozdawczości między Ruchem a Komisją w trakcie przygotowywania dokumentacji. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak najszybciej wypełnić zalecenia Komisji - skomentował sytuację Mirosław Mosór, wiceprezes Ruchu na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Drużyna Waldemara Fornalika w dwudziestu meczach zdobyła 20 punktów. Zgodnie z decyzją komisji, chorzowianie mają w tym momencie 16 punktów i spadli na ostatnią pozycję tabeli Lotto Ekstraklasy.

Te kluby mają najwierniejszych kibiców w Europie! [ZOBACZ]


Więcej o:
Skomentuj:
Ruch Chorzów ukarany za zaległości finansowe! Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN podjęła decyzję
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX