KKS Olsztyn przegrał trzeci mecz z rzędu [ZDJĘCIA]

Podopieczne Tomasza Sztąberskiego uległy 52:61 Grot Mobilis Pabianice.

Początki meczów nie są w tym sezonie mocną stroną koszykarek z Olsztyna. Nie inaczej było przy okazji spotkania z Grot Mobilis Pabianice, który pierwszą kwartę wygrał 17:10.

Drugą odsłonę meczu gospodynie zaczęły bardzo dobrze. Kilka punktów kapitan Joanny Markiewicz sprawiły, że po kwadransie na tablicy wyników widniał remis po 17. Niemoc zespołu z Pabianic celnym rzutem za trzy punkty przerwała dopiero Aleksandra Teklińska, która w ostatnich minutach pierwszej połowy wzięła na siebie ciężar gry ofensywnej Grot Mobilis. Zdobyła ona dziesięć punktów, a na przerwę przyjezdne zeszły z jedenastoma ,,oczkami" zaliczki.

Po zmianie stron gra była chaotyczna. Raz jedna, raz druga strona miewała krótkie przebłyski lepszej gry. KKS wygrał kwartę 18:16, ale w całym meczu przegrywał 38:47.

W decydującym fragmencie meczu gospodynie rozpoczęły pogoń za drużyną z Pabianic. Przy stanie 49:51 Ksenia Zajączkowska miała dwa rzuty wolne i okazję na doprowadzenie do remisu. Niestety trafiła tylko jeden rzut. Chwilę wcześniej parkiet musiała zaś opuścić Joanna Markiewicz, która popełniła pięć fauli w meczu.

Okazję na objęcie prowadzenia podopieczne Tomasza Sztąberskiego miały przy okazji rzutów wolnych Justyny Michalak, jednak ani jeden nie wpadł do kosza. Na dodatek punkty dla przyjezdnych zdobyły Magdalena Ratajczak, Magdalena Pisera i Wiktoria Zapart i z 50:51 zrobiło się 50:57. Ostatecznie Grot Mobilis Pabianice wygrał 62:51 i przeskoczył KKS w tabeli I ligi.

KKS zajmuje obecnie przedostatnie, 10. miejsce w tabeli.

Następnym rywalem olsztynianek będzie SMS PZKosz Łomianki II. Spotkanie odbędzie się 26 listopada o godz. 13.

KKS Olsztyn - Grot Mobilis Pabianice 52:61 (10:17, 10:14, 18:16, 14:14)

KKS: Ksenia Zajączkowska 19, Joanna Markiewicz 14, Justyna Michalak 7, Jolanta Wichłacz 6, Natalia Żukowska 2, Aneta Burandt 2, Aleksandra Mońko 2, Monika Zdrada, Wiktoria Bałdyga, Adrianna Kalinowska i Kamila Żukowska

Grot Mobilis: Aleksandra Teklińska 15, Kinga Dzierbicka 10, Magdalena Pisera 7, Klaudia Gertchen 7, Wiktoria Zapart 6, Magdalena Grzelak 6, Anna Kudelska 6, Magdalena Ratajczak 4, Julia Drop i Natalia Gzinka