Poznaliśmy finalistów Mirax Pucharu Polski. To Oskar i Proch

Piłkarze Prochu Pionki i Oskara Przysucha uzyskali awans do finału Mirax Pucharu Polski na szczeblu okręgu radomskiego. Proch po dramatycznym meczu pokonał Broń Radom, zaś Oskar nie dał szans A-klasowemu Sadownikowi Błędów.

W hicie półfinału Mirax Pucharu Polski zmierzyły się Proch Pionki i Broń Radom. Co prawda na papierze to Broń była gospodarzem, ale pojedynek rozegrany został w Pionkach. Wszystko przez to, że w Radomiu w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji planowany był na ten sam czas, mecz koszykarzy Rosa Radom vs Slam Stal Ostrów Wielkopolski (...).

Tymczasem już pierwsza akcja podopiecznych Dariusza Różańskiego przyniosła im prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Dawid Sala, wykorzystując rzut karny.

Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ zmianie, ale obie ekipy co najmniej po razie groźnie zagroziły bramce rywali. Ponadto pod koniec tej części beniaminka IV ligi od utraty gola uratował słupek.

O ile dla radomian szybko padła bramka na 1:0, tak samo błyskawicznie - od strzelenia gola - rozpoczęła się druga połowa. Tym razem na listę strzelców wpisał się Oskar Bawor i był remis.

Gdy wydawało się, że takim też rezultatem zakończy się półfinał, to w 82. minucie o swoich nieprzeciętnych umiejętnościach strzeleckich, przypomniał kibicom Marcin Cierzuch, wyprowadzając Proch na prowadzenie.

Z kolei w drugim półfinale Sadownik tylko do przerwy stawiał opór IV-ligowcowi z Przysuchy. Co warte podkreślenia, to gospodarze w 20. minucie wyszli na prowadzenie (Adrian Krawczyk), ale gola do szatni zdobył dla gości Paweł Kowalczyk.

Druga połowa to już zdecydowana dominacja przyjezdnych, a klasycznym hat-trickiem popisał się Bartłomiej Madej. Gole dla Oskara zdobywali jeszcze: Paweł Maciejczak i Łukasz Sapieja i tak oto zakończyła się długa przygoda Sadownika z Mirax Pucharem Polski. Warte podkreślenia jest to, że błędowianie wcześniej wyeliminowali chociażby: Pilicę Białobrzegi, czy Orła Wierzbica.

Broń Radom - Proch Pionki 2:1 (1:1)

Bramki: Sala (3. karny), Cierzuch (82.) - Bawor (47.)

Sadownik Błędów - Oskar Przysucha 1:6 (1:1)

Bramki dla Oskara: Madej 3, Kowalczyk, Sapieja, Maciejczyk.