Budowlani Lublin nie sprostali mistrzowi Polski, ale powalczyli

W pierwszym meczu rundy rewanżowej Pucharu Polski Ekstraligi rugbiści lubelskich Budowlanych ulegli swym imiennikom z Łodzi, ale walczyli z utytułowanym rywalem bardzo ambitnie.

Zdecydowanym faworytem byli mistrzowie Polski. W pierwszej połowie łodzianie zdecydowanie przeważali. Po kwadransie gry prowadzili 7:0. Potem gospodarze za sprawą Miroslava Shuliaka, który skutecznie wykorzystał rzut karny, zmniejszyli dystans do czterech punktów. To najwyraźniej podbudowało zespół trenera Stanisława Więciorka i drużyna lubelska poczynała sobie coraz śmielej. Dopiero w końcówce pierwszej połowy goście zdołali dwa razy położyć piłkę na polu punktowym lublinian i do przerwy wygrywali 19:3.

Po zmianie stron Budowlani Lublin zaczęli grać dużo lepiej. Znacznie bardziej doświadczeni i silniejsi fizycznie łodzianie napotkali na duży opór ambitnie walczących gospodarzy, co sprawiło, że w tej części meczu zdobyli zaledwie pięć punktów, a cały mecz zakończył się ich wygraną 24:3.