Cały mecz obrońcy Lecha Poznań przeciwko Szwajcarii. Co tam się działo!? [WIDEO]

Obrońca Lecha Poznań Tamas Kadar rozegrał 90 minut w reprezentacji Węgier, która przegrała w Budapeszcie 2:3 ze Szwajcarią w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata w 2018 roku.

Pojedynek dwóch uczestników niedawnego Euro był zdecydowanie najciekawszym meczem nie tylko w grupie B kwalifikacji do mundialu w Rosji, ale też prawdopodobnie w całej bieżącej kolejce. Tamas Kadar z Lecha Poznań wyszedł w podstawowym składzie Węgrów i zaliczył w ten sposób swój 35. występ w barwach narodowych, zarazem już piętnasty jako piłkarz Kolejorza.

Pierwsza połowa pojedynku była bezbramkowa i raczej nie zapowiadała szalonej wymiany ciosów z drugiej części meczu. Od 51. minuty, w ciągu zaledwie dwudziestu minut padły cztery bramki. Na trafienia Harisa Seferovicia (51. minuta) i Ricardo Rodrigueza (67.) odpowiadał napastnik Madziarów Adam Szalai (53. i 71.). W przedostatniej minucie zwycięstwo gościom zapewnił rezerwowy Valentin Stocker kilkadziesiąt sekund po pojawieniu się na murawie. Jak można zobaczyć w poniższym skrócie, Tamas Kadar maczał palce w tej akcji - przegrał w powietrzu walkę o piłkę, która następnie po zagraniu Blerima Dżemaili znalazła się pod nogami strzelca gola.

Węgrzy po dwóch meczach eliminacji mają na koncie jeden punkt wywalczony na Wyspach Owczych. Szwajcarzy natomiast prowadzą w grupie z kompletem punktów.

Oprócz Tamasa Kadara w Budapeszcie zagrali w piątkowy wieczór także Richard Guzmics z Wisły Kraków (również całe spotkanie) i Nemanja Nikolić. Napastnik Legii Warszawa wszedł do gry w 87. minucie. Na ławce rezerwowych siedzieli były skrzydłowy Lecha Poznań a dziś gracz Ferencvarosu Budapeszt Gergo Lovrencsics oraz Adam Gyursco z Pogoni Szczecin.