Sport.pl

Reprezentacja Polski gra na Arenie Lublin z Holandią

Po roku reprezentacja Polski w futbolu amerykańskim wraca na Arenę Lublin. W sobotę biało-czerwoni zmierzą się w meczu towarzyskim z Holandią i mają z nią stare rachunki do wyrównania.
Pomarańczowi z pewnością będą faworytem tego spotkania. Niedawno w mistrzostwach Europy grupy B, które rozegrano w Wielkiej Brytanii wywalczyli trzecie miejsce. Będzie to też poniekąd potyczka sentymentalna, bo Holendrzy byli pierwszym rywalem reprezentacji Polski na arenie międzynarodowej. Mecz rozegrano w 2013 roku na stadionie stołecznej Polonii, a gospodarze przegrali 14:37. Nasza kadra, którą prowadzi wielce utytułowany Amerykanin Brad Arbon przygotowuje się do The World Games 2017. Impreza odbędzie się we Wrocławiu. Stąd też konieczność zdobycia ogrania przez zawodników w rywalizacji międzypaństwowej. Spotkanie z Holandią będzie już czwartym meczem naszej kadry w tym roku. Do tej pory biało-czerwoni zmierzyli się w Cetniewie z Danią, w Ząbkach ze Szwecją oraz z Węgrami w Szekesfehervar. Wszystkie te spotkania zakończyły się nieznacznymi porażkami Polaków. Przegrali odpowiednio 35:37, 21:28 i 22:23.

Warto przypomnieć, że przed rokiem w Lublinie Polska pokonała Rosję 7:0, a na ostatnich mistrzostwach Europy grupy B Holendrzy spotkali się w meczu o trzecią pozycję właśnie z Rosjanami. Pomarańczowi wygrali 17:6. Tak więc wydaje się, że spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco.

Oprócz emocji czysto sportowych organizatorzy zapowiadają też inne atrakcje. Między innymi już od godz. 10 na bocznym boisku Areny Lublin zaprezentują się juniorzy zespołów Tytani Lublin, Kraków Kings i AZS Silesia Rebels, którzy będą rywalizowali w rozgrywkach PLFA J-8. Sami kibice też mogą spróbować swych sił, bo od godz. 12.30 na parkingu przed stadionem Tytani i żeńska drużyna Warsaw Sirens poprowadzą futbolowe treningi. Zagra także orkiestra, wystąpią tancerki z grupy Warsaw Elite Cheerleaders, które będą też towarzyszyły naszym reprezentantom w trakcie spotkania. Zaplanowano również efektowną oprawę wizualną. Dla kibiców, którzy przyjdą na mecz z Holandią organizatorzy przygotowali nieodpłatne ulotki, w których za pomocą piktogramów wytłumaczone są podstawowe zasady gry. Dodatkowo komentator spotkania będzie wyjaśniał co dzieje się na boisku. Z meczu zostanie przeprowadzona transmisja internetowa, którą można obejrzeć na kanale youtube Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego pod adresem: https://www.youtube.com/plfa_pl.

Wejściówki na mecz można nabyć drogą internetową poprzez stronę: www.kupbilet. Natomiast w piątek bilety będzie można kupić w kasach Areny Lublin (godz. 16-20). Z kolei w dniu meczu kasy zostaną otwarte od godz. 10.

Początek sobotniego spotkania wyznaczono na godz. 15.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU"/> Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec
 
  •  
  • "> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli! <div id= "/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!