Koszykarki KKS Olsztyn zaczęły sezon od zwycięstwa

Olsztynianki pokonały 77:70 Politechnikę Gdańską w pierwszej kolejce I ligi.

Początek meczu należał do koszykarek Politechniki Gdańskiej, które po czterech minutach prowadziły 10-2. Trener KKS-u Tomasz Sztąberski zareagował i wziął czas dla swojego zespołu. Poskutkowało. Po przerwie olsztynianki zaczęły grać lepiej. Dobrze poczynała sobie Ksenia Zajączkowska. Z kolei w szeregach Politechniki kontuzji doznała Anna Kasperska, która już nie wróciła na parkiet. Czas wzięty przez trenerkę Lubow Szewcową-Knap nie pomógł. Pierwszą kwartę gospodynie wygrały 25:18.

Pierwsza połowa dla olsztynianek

Na początku drugiej kwarty KKS utrzymywał prowadzenie zdobyte na początku, jednak końcówka należała do przyjezdnych. Gdańszczanki częściej zbierały piłkę pod koszem, a olsztynianki notowały sporo strat. Ostatecznie podopieczne Tomasza Sztąberskiego prowadziły po pierwszej połowie 39:35, choć kwartę przegrały 14:17.

Trzecią część meczu zdecydowanie lepiej zaczęła Politechnika Gdańska. Ze stanu 39:35 dla KKS-u, zrobiło się 39:40. Trener Sztąberski ponownie wziął czas. Po kilku minutach gospodynie wróciły na prowadzenie 49:47 po celnym rzucie za trzy punkty kapitan Joanny Markiewicz. Z kolei gdańszczanki seryjnie pudłowały, szczególnie Agnieszka Przybytek przy próbach zdobycia trzech oczek. Kwartę 19:18 wygrały olsztynianki, a w całym meczu prowadziły 58:53.

Gospodynie dokładniejsze w końcówce

W ostatniej odsłonie rywalizacji lepiej grały przyjezdne. Na cztery minuty przed końcem meczu Martyna Pyka doprowadziła do remisu po 65. Później obie ekipy miały spore problemy z trafianiem do kosza. W końcu niemoc przełamał KKS. Udane rzuty Anety Burandt i Natalii Żukowskiej dały olsztyniankom cztery punkty przewagi. Podopieczne Tomasza Sztąberskiego utrzymywały zaliczkę. Na 20 sekund przed końcem spotkania Edyta Faleńczyk nie trafiła za trzy punkty przy stanie 74:70 dla KKS-u i była to ostatnia szansa Politechniki na odrobienie strat. Później gdańszczanki próbowały agresywnego odbioru, jednak skończyło się na faulach i czterech rzutach wolnych dla olsztynianek. Dwa trafiła Joanna Markiewicz, a jeden Ksenia Zajączkowska. KKS wygrał ostatecznie 77:70.