Nafciarze walczyli, jak mogli. Ale niespodzianki we Francji nie sprawili

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock przegrali w niedzielę na wyjeździe z PSG 30:33 (15:15).

Drużyna z Francji, w składzie której roi się od zawodników światowego formatu, to faworyt do wygrania Ligi Mistrzów. Ale w pierwszej połowie to nafciarze lepiej się zaprezentowali. Od pierwszych minut prowadzili, aż z czasem ich przewaga urosła nawet do trzech bramek. W 19. minucie gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania (9:9). Ale inicjatywę nadal posiadali płocczanie, którzy wykorzystując słabą skuteczność paryżan w ataku, na niespełna cztery minuty przed przerwą znów prowadzili trzema trafieniami (14:11).

Niestety, podobnie jak w meczu inauguracyjnym Ligi Mistrzów z Barceloną w Płocku, tak i teraz w Paryżu nafciarze roztrwonili przewagę. Schodzili do szatni na przerwę przy stanie remisowym.

Tuż po wznowieniu gry gospodarze szybko wyszli na pierwsze prowadzenie (16:15). Od tego momentu starali się wypracować jak największą przewagę, ale nie wynosiła ona więcej niż trzy bramki. Kilkoma skutecznymi interwencjami popisał się Adam Morawski. Mimo ambitnej gry płocczan to było za mało, by sprawić niespodziankę w Paryżu.

Najwięcej bramek dla Orlenu Wisły zdobyli: Gilberto Duarte i Tiago Rocha po 6 i Dmitry Żytnikow 5. W ekipie PSG świetne spotkanie rozegrał prawy rozgrywający Nedim Remili. 21-letni zawodnik, który jest wielką nadzieją francuskiej piłki ręcznej, zdobył 10 bramek! Mikkel Hansen rzucił osiem, a Uwe Gensheimer sześć bramek.

Płocczanie już w środę rozegrają mecz ligowy. Ich rywalem będą Azoty Puławy (godz. 18.30).

Wyniki pozostałych meczów w grupie A: -- Telekom Veszprem - Kadetten Schaffhausen 32:28 -- FC Barcelona Lassa - THW Kiel 26:25 -- Bjerringbro-Silkeborg - SG Flensburg-Handewitt 19:25.

W tabeli z kompletem punktów prowadzi Barcelona, drugie miejsce z trzema punktami dzielą Telekom Veszprem i Flensburg. Po jednym zwycięstwie na koncie mają trzy ekipy PSG, Bjerringbro-Silkeborg i THW Kiel. Nafciarze i "Kadeci" ze Szwajcarii jak na razie pozostają bez punktów.

Kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock rozegrają już w sobotę 8 października. Przed własną publicznością zmierzą się z zaprzyjaźnioną drużyną - Telekom Veszprem.

PSG - Orlen Wisła Płock 33:30 (15:15)

Orlen Wisła: Rodrigo Corrales, Adam Morawski - Zbigniew Kwiatkowski, Michał Daszek 2, Gilberto Duarte 6, Adam Wiśniewski 2, Valentin Ghionea 1, Tiago Rocha 6, Sime Ivić 2, Marko Tarabochia 2, Maciej Gębala 1, Miljan Pusica 2, Lovro Mihić 1, Jose de Toledo 1, Dmitry Żytnikow 4

PSG: Thierry Omeyer, Gorazd Skof - Uwe Gensheimer 6, Jensen Mollgard, Luka Stepancić 1, Nedim Remili 10, Luc Abalo 1, Luka Karabatić 3, Mikkel Hansen 8, Daniel Narcisse 2, Nikola Karabatić 2

Kary: PSG - 4 min; Orlen Wisła - 8 min;

Sędziowali: Slave Nikolov, Gjorgi Nachevski (obaj z Macedonii)