Widzew zaczął rozgrywki ekstraklasy od porażki

Koszykarki Widzewa zgodnie z przewidywaniami przegrały z kandydatem na mistrza Polski
Pierwszym rywalem podopiecznych trenera Dariusza Raczyńskiego było CCC Polkowice, które w tym sezonie mierzy w mistrzowski tytuł. Gospodynie były więc zdecydowanym faworytem, a spotkanie rozpoczęły od prowadzenia 8:0. Gospodynie pierwszą kwartę wygrały 26:9 i to przesądziło o porażce.

Wprawdzie w drugiej i trzeciej kwarcie widzewianki zagrały zdecydowanie lepiej, przede wszystkim miały wówczas lepszą od rywalek skuteczność w rzutach z dystansu (cztery na siedem udanych prób, a gospodynie jedną na dziewięć), ale CCC po 30 minutach prowadziło 60:42 i losy meczu przed ostatnia częścią meczu były praktycznie rozstrzygnięte. W następnej kolejce (8 października) Widzew zagra na wyjeździe z MKK Siedlce.

CC Polkowice - Cosinus Widzew 75:55

Kwarty: 26:9, 17:16, 17:17, 15:13

CCC: Musina 15, Rezan 15, Urbaniak 13, Gala 12, Mayombo 7, Leciejewska 7, Idziorek 4, Ortiz 2, Bucyk 0.

Cosinus Widzew: Drop 18, Bujniak 12, Beadle 12, Pisera 7, Rogers 6, Kruszyńska 0, Gzinka 0, Gertchen 0, Ratajczak 0, Zapart 0.