Sport.pl

Dał łapówkę, by Cracovia wygrała mecz. Został skazany

Były sędzia Piotr W. skazany za wręczenie 5 tys. zł łapówki arbitrowi prowadzącemu mecz Cracovii. Na wyrok czeka dwóch innych mężczyzn zamieszanych w korupcję wokół klubu - informuje "Gazeta Krakowska".
Piotr W. dobrowolnie poddał się karze. Wraz z drugim oskarżonym Jackiem P. wręczył 5 tys. zł sędziemu Grzegorzowi S., który w sierpniu 2003 r. prowadził spotkanie Cracovii z Ruchem Chorzów w drugiej lidze. Krakowski klub wygrał 2:1. W. został skazany na 14 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata i przepadek 5 tys. zł.

Jak informuje "Gazeta Krakowska", na wyrok krakowskiego sądu czekają kolejne dwie osoby, które miały korumpować sędziów i obserwatorów PZPN, by zapewnić sukcesy Cracovii. Chodzi o wpłynięcie na wynik 18 meczów.

Pierwsza to właśnie Jacek P., wówczas obserwator PZPN. Jest oskarżony o składanie propozycji łapówkarskich sędziom, ale i przeciwnikom Cracovii. Takim jak piłkarze ŁKS, którym miał proponować 40 tys. zł.

Ostatni oskarżony to Rafał R., członek jednego ze stowarzyszeń kibiców Cracovii. Śledczy w akcie oskarżenia piszą, że "klub w przestępczy sposób dążył do osiągnięcia celu sportowego". Jacek P. i Rafał R. nie przyznają się do winy i zaprzeczają zarzutom.

Zdjęcie Getry Cracovia Getry-ksc Zdjęcie Legea Koszulka Cracovia 3rd KSC-Legea-czarna Zdjęcie Legea Koszulka Cracovia Home KSC-Legea-pasy
Getry Cracovia Getry-ksc Legea Koszulka Cracovia 3rd... Legea Koszulka Cracovia Hom...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: