Udany debiut byłego piłkarza Lecha Poznań w roli trenera w III lidze

Górnik Konin pokonał Polonię Środa Wlkp. 2:1 w meczu ósmej kolejki grupy drugiej III ligi. Gospodarzy po raz pierwszy prowadził nowy trener, Czesław Owczarek.

Czesław Owczarek grał w ekstraklasie w czterech wielkopolskich klubach: Olimpii Poznań, Sokole Pniewy, Warcie Poznań i Amice Wronki. Było to w latach 90. W sezonie 2001/2 zaliczył kilka występów w drugoligowym wówczas Lechu Poznań, ostatnio regularnie grywał w ekipie oldbojów Kolejorza.

Przede wszystkim jest jednak trenerem. Samodzielnie prowadził Wartę Poznań na zapleczu ekstraklasy, był też m.in. asystentem Mariusza Rumaka w Zawiszy Bydgoszcz, gdy ten występował w ekstraklasie. Ostatnio Czesław Owczarek był trenerem Karpat Krosno. - Nie ukrywam, że cieszę się z powrotu do Wielkopolski - mówił na oficjalnej stronie Górnika Konin, do którego wrócił po ponad szesnastu latach - 46-letni szkoleniowiec grał w Koninie w zespołach Aluminium i KP pod koniec lat 90. Zastąpił Damiana Augustyniaka, który w minionym sezonie wywalczył awans do III ligi.

Debiut Czesława Owczarka przypadł na mecz Górnika z Polonią Środa Wlkp. Rywala koninian nowy trener trenował jeszcze dwa lata temu. Teraz pokonał go po emocjonującym pojedynku, który w 86. minucie na korzyść gospodarzy rozstrzygnął Wiktor Naworski. Wcześniej gola dla Górnika strzelił Krustian Sobieraj (41. minuta), a dla gości Krzysztof Bartoszak z rzutu karnego w 72. minucie. To dopiero druga wygrana beniaminka w tym sezonie. Górnik ma siedem punktów, o jeden więcej od Polonii. Obie ekipy zajmują miejsce w strefie spadkowej tabeli III ligi.

W zespole ze Środy Wlkp., którego trenerem jest inny były lechita Sławomir Suchomski, zadebiutował Damian Nawrocik. O powrocie do piłki wielkiej nadziei Kolejorza sprzed lat pisaliśmy na POZNAN.SPORT.PL.