Grała IV liga. Promna sensacyjnym zwycięzcą w Piasecznie

Za nami 10. kolejka w IV lidze gr. południowej. Remis Broni Radom w Kozienicach wykorzystała Victoria Sulejówek i teraz to piłkarze tego klubu zasiadają na fotelu lidera.

Bez wątpienia największą niespodzianką kolejki można uznać efektowną wygraną LKS-u Promna w Piasecznie. MKS, który w ostatnich spotkaniach na ogół wygrywał tym razem musiał uznać wyższość drużyny prowadzonej przez Marcina Sikorskiego. Listę strzelców otworzył w tym pojedynku Piotr Dąbrowski a kolejne dwa trafienia dołożył Michał Orłowski.

Niemałe emocje towarzyszyły także pojedynkowi w Pionkach gdzie beniaminek Proch podejmował Orła Wierzbica. Jak pierwsi już w 10. minucie na prowadzenie wyszli goście o bramkę zdobył Jakub Miałkowksi. Radość wierzbiczan nie trwała jednak długo bo w 25. minucie Proch wygrywał już 3:1, a gole uzyskali: Michał Czerski, Mateusz Szczepański i Oskar Bawor.

Niestety kolejny już zawód swoim kibicom sprawiła Pilica. Białobrzeżanie stracili cztery bramki z rezerwami Znicza a odpowiedzieli zaledwie dwoma golami (Zbigniew Obłuski, Piotr Kornacki). W tym pojedynku arbiter pokazał również dwie czerwone kartki, ale już po jednej dla obu stron.

Wyniki 10. kolejki IV ligi:

Błonianka Błonie - KS Konstancin 2:1, Pilica Białobrzegi - Znicz II Pruszków 2:4, Energia Kozienice - Broń Radom 0:0, KS Raszyn - Mazur Karczew 0:2, Start Otwock - Mszczonowianka Mszczonów 0:3, MKS Piaseczno - LKS Promna 0:3, Victoria Sulejówek - Oskar Przysucha 5:0, Szydłowianka Szydłowiec - Grom Warszawa 3:1, Wilga Garwolin - Sparta Jazgarzew 2:5, Proch Pionki - Orzeł Wierzbica 3:1.