Pierwszoligowi koszykarze UTH okazali się niezwykle gościnni

W Radomiu zakończył się dwudniowy turniej towarzyski, w którym wzięły udział cztery zespoły I-ligowe. Miejscowa UTH Rosa zajęła ostatnie miejsce.

UTH w drugim dniu turnieju zmierzyli się z SKK Siedlce, a stawką meczu towarzyskiego było zajęcie trzeciej lokaty w turnieju. Jeszcze przed tygodniem radomianie w hali SKK pokonali rywali dzięki czemu uzyskali awans do finału Mazovia Cup. Siedem dni później role się odwróciły. Tym razem to goście z Siedlce zdominowali podopiecznych trenera Karola Gutkowskiego.

Wprawdzie jeszcze do przerwy prowadzili koszykarze z Radomia, ale w drugich 20. minutach przewaga gości nie podlegała dyskusji. Wygrane dwie kwarty w stosunku 23:16 i 24:11 - zadecydowały o ostatecznym triumfie SKK.

Za to w finale zawodów beniaminek AGH Kraków różnicą dziewięciu punktów ograł GTK Gliwice.