Pewna wygrana Warmii Traveland w meczu ze spadkowiczem

Piłkarze ręczni z Olsztyna dobrze zainaugurowali rozgrywki I ligi. Podopieczni Giennadija Kamielina pokonali na wyjeździe Śląsk Wrocław 38:26. Okazała wygrana sprawiła, że Warmiacy są liderem po pierwszej serii spotkań.

Mecz odbył się w Kobierzycach. To tam Śląsk będzie podejmować wszystkich swoich przeciwników w I lidze. Olsztynianie od samego początku próbowali odskoczyć wrocławianom na kilka bramek. Spadkowicz z Superligi ambitnie odrabiał straty, jednak Warmiacy i tak zeszli na przerwę z prowadzeniem 18:12.

W drugiej połowie Warmia systematycznie powiększała przewagę nad przeciwnikiem. Po 40 minutach rywalizacji wynosiła on aż 12 trafień (27:15). Olsztynianie utrzymali tę zaliczkę aż do końca spotkania i ostatecznie zwyciężyli 38:26. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się nowy nabytek Warmiaków Tomasz Fugiel, który rzucił 11 bramek.

Okazałe zwycięstwo Warmii Traveland cieszy, jednak na uwadze należy mieć problemy kadrowe gospodarzy. Trenerzy Daniel Grobelny i Marcin Palica mieli do dyspozycji jedynie ośmiu zawodników.

Następny mecz Warmia Traveland Olsztyn rozegra u siebie 18 września z zespołem Polski Cukier Pomezania Malbork.

Śląsk Wrocław - Warmia Traveland Olsztyn 26:38 (12:18)

Śląsk: Maciej Wojciechowski - Piotr Lewalski 3 gole, Jakub Roman 4, Daniel Tkaczyk 6, Piotr Burzyński 4, Sebastian Ziemiński 3, Łukasz Palica 4, Łukasz Królikowski 2

Warmia Traveland: Mateusz Gawryś, Łukasz Zakręta - Karol Królik 1, Piotr Dzido 1, Piotr Deptuła 1, Tomasz Fugiel 11, Piotr Pakulski 3, Mateusz Kopcyiński 5, Michał Sikorski, Sergiusz Dworaczek, Michał Krawczyk 3, Radosław Dzieniszewski 4, Marcin Malewski 4, Sebastian Koledziński 1, Damian Przytuła 4