Asseco Resovia lepsza od PGE Skry Bełchatów

Siatkarze Asseco Resovii pokonali PGE Skrę Bełchatów 3:1 podczas turnieju w Krośnie. Rzeszowianie zajęli jednak w imprezie ostatnie, trzecie miejsce.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Rzeszowianie turniej w Krośnie zaczęli od przegranej z reprezentacją Czech 0:3, wygrywając dodatkowego seta. Czesi przegrali z kolei ze Skrą 0:3, a o ostatecznej kolejności w turnieju miał zadecydować pojedynek bełchatowian z Asseco Resovią. Resoviacy rozpoczęli spotkanie słabo, grę opierając praktycznie tylko na Niemcu Jochenie Schopsie. Na szczęście kolejne sety wyglądały znacznie lepiej.

Asseco Resovia robiła sporo krzywdy Skrze taktyczną zagrywką, coraz lepiej wyglądała też gra w ataku, choć wciąż było widać problem ze zgraniem. Ale to nie może dziwić, ponieważ rzeszowianie wymienili niemal całą drużynę przed sezonem, a kilku graczy jest w Rzeszowie dopiero parę dni. Rozgrywający Fabian Drzyzga dołączył do zespołu tuż przed wyjazdem na turniej w Krośnie, dlatego potrzeba jeszcze sporo czas, by "dogadał" się z atakującymi.

Zwycięstwo nad Skrą nie dało Asseco Resovii jednak wygranej w turnieju. O końcowej klasyfikacji zadecydował stosunek setów, który rzeszowianie mieli najgorszy. Wygrała Skra, przed reprezentacją Czech i właśnie wicemistrzami Polski.

Asseco Resovia - PGE Skra Bełchatów 3:1

Sety: 17:25, 25:21, 25:16, 25:21

Asseco Resovia: Drzyzga, Perrin, Możdżonek, Schops, Ivovic, Dryja oraz Wojtaszek (libero), Rossard, Tichacek, Nowakowski.