Młodzi Polacy w Świnoujściu pokonali rówieśników z Niemiec. Grał zawodnik Pogoni

Nie często się zdarza, żeby Polska ogrywała Niemców w piłkę nożną. Na żywo zobaczyło to ponad dwa tysiące kibiców Świnoujściu.

Po upadku Floty Świnoujście, która jakiś czas temu musiała się wycofać z I ligi, fani piłki nożnej na wyspie Uznam są spragnieni futbolu na wysokim poziomie. Nie trudno się więc dziwić, że spotkanie reprezentacji Polski U-20 z rówieśnikami z Niemiec, cieszyło się dużym zainteresowaniem. Kameralny obiekt Floty po kilku latach znów szczelnie się zapełnił.

Mecz rozegrano w ramach Turnieju Czterech Narodów. Biało-czerwoni nie byli faworytami, ale sprawili bardzo miłą niespodziankę. Zagrali koncertowo i wygrali aż 3:0. Zwycięstwo było w pełni zasłużone, a fani wielokrotnie oklaskiwali udane zagrania podopiecznych Macieja Stolarczyka (na co dzień dyrektora sportowego Pogoni) i Miłosza Stępińskiego.

Wynik w 27. minucie otworzył Oskar Zawada, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Drugiego gola tuż przed przerwą zdobył Filip Jagiełło. Zwycięstwo efektownie przypieczętował Miłosz Kozak. Zawodnik Wigier Suwałki precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego.

W 61. minucie na boisku zameldował się zawodnik Pogoni Szczecin Jakub Piotrowski. Po końcowym gwizdku podopieczny Kazimierza Moskala wrzucił też na Twittera zdjęcie z szatni.

Polska 3-0 Niemcy

Bramki: 27' Oskar Zawada, 45' Filip Jagiełło, 90' Miłosz Kozak

Polska: Kuchta - Bartczak, Bednarek, Wieteska (83 Walczak), Dankowski (83 Purzycki) - Rasak (61 Piotrowski), Jagiełło (72 Makowski) - Wdowiak (46 Kozak), Michalak (72 Wolski), Janicki (61 Skrzecz)

źródło: Okazje.info