Lekkoatleci Podlasia Białystok na drugim miejscu w ekstraklasie

Zawodnicy Podlasia Białystok zajęli drugie miejsce w lekkoatletycznej ekstraklasie. Podczas zawodów w Częstochowie dobrze wypadli olimpijczycy z Rio

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W Częstochowie odbył się drugi rzut ekstraklasy. Tym razem reprezentanci Podlasia zdobyli zdecydowanie więcej punktów niż podczas pierwszego rzutu, który odbył się wiosną w Białej Podlaskiej, i ostatecznie awansowali na drugą pozycję.

Końcowa kolejność wygląda następująco: AZS AWF Kraków 5596 punktów, Podlasie Białystok 5110 punktów, AZS UMCS Lublin 5027 punktów.

Na zawodach w Częstochowie dobrze wypadli olimpijczycy Podlasia z Rio. W skoku wzwyż z wynikiem 195 cm triumfowała Kamila Lićwinko, w biegu na 110 metrów przez płotki najszybszy (13,78 s) był Damian Czykier. Z kolei brązowy medalista z Rio Wojciech Nowicki przegrał jedynie z Pawłem Fajdkiem. Zawodnik Agrosu Zamość posłał młot na odległość 81,08 m, a reprezentant Podlasia Białystok na 74,65 m.

W Częstochowie dwa raz pierwsze miejsca zajmowała natomiast Paulina Mikiewicz-Łapińska. Zawodniczka Podlasia wygrała zmagania na 400 m (55,15 s) i 800 m (2:10,57). Z reprezentantów klubu z Białegostoku na pierwszych pozycjach uplasowali się ponadto: Magdalena Żebrowska (skok w dal, 5,71 m), Klaudia Kardasz (pchnięcie kulą, 15,83 m), Daria Zabawska (rzut dyskiem, 53,96 m), Jakub Moskal (skok wzwyż, 200 cm), Maciej Bielawiec (3000 m przeszkody mężczyzn, 9:43,26) oraz sztafety kobiet i mężczyzn 4x100 m.