Czwórka sobie postrzelała. Pięć trafień w siatce Gola

Drugi mecz i drugie zwycięstwo pierwszoligowych piłkarek nożnych Sportowej Czwórki Radom. Tym razem podopieczne trenera Wojciecha Pawłowskiego rozprawiły się z Golem w Częstochowie.

Przed tygodniem na inauguracje sezonu 2016/2017 radomianki wygrały wyjazdowe starcie (4:3). z Rysami Bukowina Tatrzańska. W drugim spotkaniu, również rozgrywanym na terenie rywalek, Czwórka ponownie zgarnęła komplet punktów. Przed przerwą do siatki Gola wcelowała Aleksandra Zielińska. Po zmianie stron ta sama zawodniczka jeszcze dwukrotnie wpisywała się na liste strzelczyń.

- Ozdobą tego meczu były gole Oli Zielińskiej i Małgosi Stefańskiej. Obie fantastycznie egzekwowały rzuty wolne. Generalnie do przerwy mecz był w miarę wyrównany. W drugiej połowie nasza przewaga była wyraźna. Trzeba być zadowolonym z wyniku i gry naszych piłkarek - powiedział trener Pawłowski.

W 3. kolejce I ligi Czwórka po raz pierwszy w tym sezonie zagra przed własną publicznością. W sobotę 10 września rywalkami luksiar będą futbolistki Rolnika Głogówek. Początek spotkania na boisku MOSiR -u przy ul. Narutowicza o godz. 11.

Gol Częstochowa - Sportowa Czwórka Radom 0:5 (0:1). Bramki: Zielińska (20., 55., 90.), Stefańska (47.), samobójcza (65.).

Czwórka: Snopczyńska (80. Wicik) - Marcinkowska, Mućka, Stefańska, Dobrowolska, Chrzanowska (66. Pieniący), Gołębiowska (46. Wiaderna), Szydło, Zielińska, A. Okrój, Płuciennik (75. M. Okrój).