Sport.pl

Kolejne wzmocnienie przy Kałuży? Piotr Malarczyk blisko Cracovii

Piotr Malarczyk ma przejść testy medyczne w Cracovii - informuje "Przegląd Sportowy". Jeśli ich wyniki będą pomyślne, zostanie jedenastym nabytkiem krakowian tego lata.
Malarczyk to stoper, ale może grać również na prawej stronie defensywy. W niedzielę rozwiązał kontrakt z angielskim Ipswich Town, ale wygląda na to, że nie będzie zbyt długo szukał nowego pracodawcy. Jak podaje "PS", we wtorek ma przyjechać do Krakowa na testy medyczne.

25-letni piłkarz to wychowanek Korony Kielce. W tym klubie rozegrał 125 meczów w ekstraklasie, strzelił w nich osiem goli. Latem ubiegłego roku przeniósł się do występującego w angielskiej Championship (drugi poziom rozgrywek) Ipswich. Był tylko rezerwowym i trafił na wypożyczenie do grającego ligę niżej Southend United, ale i tam rozegrał jedynie dwa mecze.

Jeśli Malarczyk podpisze kontrakt z Cracovią, będzie jedenastym zawodnikiem sprowadzonym tego lata do klubu. W niedzielę do zespołu z ul. Kałuży dołączył Krzysztof Piątek, były napastnik Zagłębia Lubin.

Więcej o: