Drugie zwycięstwo Sampdorii Genua w Serie A. Karol Linetty (ex-Lech Poznań) miał w nim swój udział [WIDEO]

Sampdoria Genua pokonała 2:1 Atalantę Bergamo i po dwóch kolejkach sezonu Serie A jest jedną z czterech drużyn z kompletem punktów. Karol Linetty, który tego lata przeniósł się do Włoch z Lecha Poznań, znów rozegrał 90 minut.

Genueńczycy na rozpoczęcie sezonu pokonali na wyjeździe Empoli 1:0, a w ten weekend wygrali na swoim stadionie z Atalantą Bergamo, mimo że przegrywali od 27. minuty po trafieniu Francka Yannicka Kessie. Zaledwie dwie minuty później Sampdoria mogła wyrównać, ale Fabio Quagliarella trafił piłką w słupek po podaniu Karola Linettego (akcja od 0:23 w poniższym skrócie).

Włoch zdobył bramkę na 1:1 z rzutu karnego w 35. minucie i jeszcze przed przerwą rozstrzygnęły się losy spotkania. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Carlos Carmona sfaulował Karola Linettego (0:50), został za to ukarany drugą żółtą kartką i po czerwonej kartce musiał opuścić boisko. W 45. minucie Edgar Barreto zapewnił Sampdorii wygraną.

Zespół Karola Linettego ma na koncie sześć punktów, podobnie jak Genoa, Juventus Turyn i Sassuolo. Sampdoria z bilansem bramek 3:1 zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Wychowanek akademii piłkarskiej Lecha Poznań jest podstawowym graczem swojej ekipy. Zagrał od początku do końca w obu ligowych meczach, a także w pucharowym spotkaniu z Bassano Virtus (3:0).

źródło: Okazje.info