Pokaz siły. Wigry Suwałki gromią Stal Mielec

Wigry Suwałki wygrały aż 6:0 ze Stalą Mielec w meczu 6. kolejki I ligi. Podopieczni Dominika Nowaka zaczynają coraz bardziej dominować na zapleczu Ekstraklasy.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Wigry Suwałki przewodzą stawce pierwszoligowych drużyn. Biorąc pod uwagę zeszły sezon, w którym zespół z Suwałk musiał bronić się przed spadkiem, jest to wynik dość niespodziewany. W tamtym sezonie Wigry co prawda też dobrze rozpoczęły i prowadziły po pięciu meczach, ale potem zaczął się kryzys. Mecz ze Stalą miał więc pewne znaczenie symboliczne.

W niedzielę drużyna pokazała jednak, że tym razem jest im bardzo daleko do kryzysu. Wigry wręcz zmiażdżyły przeciwników z Mielca.

Bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis, a gra była dość wyrównana. W 38. minucie gospodarze przeprowadzili składną akcję, którą wykończył Mateusz Radecki i Wigry wyszły na prowadzenie. Przed końcem pierwszej połowy udało się podwyższyć prowadzenie, a strzelcem gola został Miłosz Kozak. Dwubramkowe prowadzenie do przerwy pozwoliło ze spokojem wyjść na drugą część spotkania. Wigry były w tym spotkaniu bardzo skuteczne. Kolejne trzy bramki w meczu piłkarze z Suwałk strzelili w ciągu trzynastu minut. Najpierw w 55. minucie trafił Kamil Adamek. Wynik na 4:0 podwyższył osiem minut później Damian Kądzior, a po kolejnych kilku minutach było już 5:0, za sprawą Jakuba Bartkowskiego.

Mecz w tym momencie właściwie się skończył. Piłkarze Wigier jednak nie zamierzali się zatrzymać. W końcowych minutach spotkania udało im się podwyższyć na 6:0, a drugą bramkę w tym meczu strzelił Damian Kądzior.

Wigry Suwałki nadal są niepokonane w I lidze i prowadzą w lidze z przewagą czterech punktów nad Zagłębiem Sosnowiec. W 7. kolejce zagrają z GKS-em Tychy (sobota, 3. września).

Wigry Suwałki - Stal Mielec 6:0 (2:0)

Strzelcy bramek: Mateusz Radecki (38.), Miłosz Kozak (42.), Kamil Adamek (55.), Damian Kądzior (63. i 90.), Jakub Bartkowski (68.) Wigry: Hieronim Zoch - Janusz Bucholc Ż, Maciej Wichtowski, Václav Cverna, Jakub Bartkowski - Łukasz Wroński (60. Damian Gąska), Rafał Augustyniak, Mateusz Radecki (70. Kamil Zapolnik), Damian Kądzior, Miłosz Kozak - Kamil Adamek (63. Kuku).

Stal: Tomasz Libera - Robert Sulewski, Michał Bierzało, Krzysztof Kiercz, Krystian Getinger - Tomasz Prejs (31. Sebastian Łętocha), Piotr Marciniec, Jakub Żubrowski (34. Przemysław Lech), Kamil Radulj (53. Piotr Głowacki), Mateusz Cholewiak Ż - Szymon Sobczak.