Sport.pl

Lech Poznań. Tamas Kadar powołany do reprezentacji Węgier na mecz el. MŚ

Obrońca Lecha Poznań Tamas Kadar został powołany do reprezentacji Węgier na pierwszy mecz w ramach eliminacji do mistrzostw świata z Wyspami Owczymi.
Reprezentacja Węgier, jedna z rewelacji Euro 2016, eliminacje do mundialu w Rosji rozpocznie wyjazdowym meczem z Wyspami Owczymi. Spotkanie zostanie rozegrane we wtorek 6 września o godz. 20:45 w Torshavn.

W kadrze Madziarów znalazł się obrońca Lecha Poznań Tamas Kadar, który był podstawowym zawodnikiem reprezentacji na zakończonych mistrzostwach Europy we Francji. Niewykluczone, że 26-letni defensor zagra przeciwko Wyspom Owczym już jako zawodnik innego klubu. Nie wypalił co prawda transfer Kadara do Lokomotiwu Moskwa, ale Lech Poznań liczy się ze sprzedażą swojego piłkarza jeszcze przed końcem okna transferowego.

Powołania na mecz z Wyspami Owczymi otrzymało aż 14 piłkarzy z lig zagranicznych. Oprócz Tamasa Kadara także Nemanja Nikolić z Legii Warszawa i Richard Guzmics z Wisły Kraków. Węgrzy zagrają w grupie B z Portugalią, Szwajcarią, Wyspami Owczymi, Łotwą i Andorą.

Więcej o: