1. liga. Miedź Legnica straciła bramkę w ostatniej minucie i przegrała pierwszy mecz w sezonie

Miedź Legnica przegrała na wyjeździe z Drutexem Bytovią Bytów 0:1. Dla piłkarzy Ryszarda Tarasiewicza była to pierwsza porażka w nowym sezonie.

Porażką w Bytowie legniczanie zakończyli imponującą serię 15 ligowych meczów z rzędu bez przegranej. Piłkarze Miedzi remisowali do... 90. minuty. Wtedy to do bramki Pawła Kapsy piłkę skierował Jakub Bąk, ustalając wynik spotkania. Legnicka drużyna w Bytowie musiała sobie radzić bez fińskiego pomocnika Petteri Forsella. Zawodnik leczy uraz stopy.

Po meczu trener Miedzi Ryszard Tarasiewicz mówił: - Tak bywa w sporcie. Byliśmy dobrze zorganizowani i dobrze broniliśmy. Jeśli dobrze pamiętam, to oprócz strzału Bąka po dośrodkowaniu i interwencji Kapsy, rywale chyba nie mieli klarownych sytuacji. Mogło się to zakończyć wynikiem 0:0, bo my też nie byliśmy dziś usposobieni ofensywnie, szczególnie w drugiej połowie.

Drutex-Bytovia Bytów - Miedź Legnica 1:0 (0:0)

Bramka: J. Bak (90.).

Drutex: Bieszczad - Cseh, Opałacz, Wróbel, Klichowicz (71. J. Bąk), Kamiński, Serafin, Poczobut, Wacławczyk, Monterde (85. Formela), Efir (38. Surdykowski).

Miedź: Kapsa - Bartczak, Stasiak, Midzierski, Daniel, Rasak, Cierpka, Bartkowiak (65. Chrzanowski), Garguła, Łuszkiewicz, Batin (77. Martin).