Sport.pl

Developres Rzeszów jedzie na obóz do Tryńczy

W środę siatkarki Developresu Rzeszów rozpoczną dziesięciodniowe zgrupowanie w Tryńczy. To główny etap przygotowań rzeszowskiej drużyny do nowego sezonu w Orlen Lidze.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLZa siatkarkami Developresu Rzeszów trzy tygodnie treningów. Podopieczne trenera Jacka Skroka do tej pory trenowały w siłowni i hali Podpromie. W środę wyjeżdżają do Tryńczy, gdzie będą szlifować formę przed zbliżającymi się rozgrywkami w Orlen Lidze. Obóz potrwa dziesięć dni. - Pierwszych pięć tygodni to przygotowania zarówno pod kątem fizycznym, jak i technicznym. Taktyka będzie później, po obozie. Mamy całkowicie nową drużynę. Każda z zawodniczek musi się zaaklimatyzować. Liczę, że będzie zdrowa rywalizacja - mówi trener Developresu.

Obóz w Tryńczy to najważniejszy etap przygotowań do sezonu. Po nim drużyna z Rzeszowa rozpocznie gry kontrolne. We wrześniu Developres czeka cztery turnieje sparingowe. Rzeszowianki grać będą w Wieliczce, Kobyłce, Ostrowcu Świętokrzyskim i tradycyjnie w Rzeszowie. Niewykluczone, że sztab szkoleniowy będzie chciał rozegrać sparing tydzień przed ligą. - Zarezerwowaliśmy sobie ten termin, bo być może będzie taki sparing potrzebny - dodaje trener Skrok.

Developres rozgrywki w ORLEN Lidze rozpocznie 15 października meczem wyjazdowym w Dąbrowie Górniczej. Tydzień później zainauguruje sezon w hali Podpromie. Oczekiwania są spore. Głównie przez ruchy kadrowe, jakie poczyniono po słabym, poprzednim sezonie. Dokooptowano dziesięć nowych zawodniczek, w tym reprezentantkę Polski, Klaudię Kaczorowską, reprezentantkę Bułgarii Kremenę Kamenovą, rozgrywającą Annę Kaczmar i środkową, byłą reprezentantkę Katarzynę Mróz. To na nich opierać ma się gra Developresu. Cel jest wysoki. Rzeszowski zespół chce włączyć się do walki o czołowe lokaty. - Liczymy na miejsca 4-6. Chcemy włączyć się w walkę ze wszystkimi drużynami, mieć w głowie walkę o medal. Zrobimy wszystko, by osiągnąć jak najlepszy wynik - nie ukrywa trener Developresu.Więcej o: