Sport.pl

Drift Allstars w Niemczech. Piotr Więcek zajął drugie miejsce

Szósta runda odbyła się na niemieckim torze Eurospeedway-Lausitz. W zawodach wzięła udział cała reprezentacja Budmat Auto Drift Team.
Rywalizacja drifterów odbyła w ramach Reisbrennen, jednego z największych wydarzeń w Europie dla fanów japońskiej motoryzacji.

Kierowcy Budmat Auto Drift Team świetnie sobie radzili od pierwszych przejazdów. Kibice z całego świata, którzy oglądali relację na żywo z tego wydarzenia, podczas treningów byli pod wielkim wrażeniem formy płocczanina Piotra Więcka. Bardzo dobrze zaprezentował się również Dawid Karkosik.

Piotr Więcek wygrał kwalifikacje, drugi był aktualny mistrz ligi Drift Allstars James Deane, a trzeci reprezentant Finlandii Juha Pöytälaakso.

Zawodnicy z ekipy Budmatu wygrywali wszystkie pojedynki w parach. Musieli też walczyć ze sobą. W TOP 8 spotkali się Dawid Karkosik i Piotr Więcek, po zaciętym boju awans wywalczył ten drugi. A w finałowej potyczce: Więcek - Deane.

Przypomnijmy, że Irlandczyk reprezentuje polska ekipę podczas rund Drift Masters Grand Prix rozgrywanych w Polsce. I jak się okazało, to właśnie on wygrał szóstą rundę Drift Allstars. Na najniższym stopniu podium stanął Nigel Colfer.

Kolejne zawody z udziałem drifterów z cyklu Drift Masters Grand Prix odbędą się w Rydze (17-18 września), tydzień później w Gdańsku. Ostatni turniej z tego cyklu odbędzie się w Płocku. Zawody zostaną rozegrane na stadionie Wisły w dniach 15-16 października.

Więcej o: