Rio 2016. Marta Walczykiewicz wygrała eliminacje. Jest w półfinale kajakowego sprintu

Kaliska kajakarka Marta Walczykiewicz świetnie spisała się w kwalifikacjach wyścigów olimpijskich na 200 metrów w Rio de Janeiro. Wygrała swój bieg i awansowała do półfinału

Marta Walczykiewicz walczy o swój pierwszy medal olimpijski. Już cztery lata temu w Londynie była typowana nawet do zwycięstwa, wtedy zajęła dopiero piąte miejsce. Jak mówiła, nie zraziła się, poprawiła psychikę i raz jeszcze stanęła do walki. W Rio de Janeiro jest typowana jako najpoważniejsza kandydatka do medalu wśród wielkopolskich sportowców.

W wyścigu sprinterskim jedynek kajakowych na 200 metrów startowała w drugim biegu. W pierwszym na wodzie pojawiła się główna faworytka, Nowozelandka Lisa Carrington. I to ona wygrała ten wyścig bez problemu, dzięki czemu awansowała bezpośrednio do wtorkowego finału.

Marta Walczykiewicz za rywalki miała: Dunkę Henrtiette Hansen, Kanadyjkę Andreanne Langlois, Kazaszkę Innę Klinową, Słowenkę Spelę Ponomarenko-Janić, Brytyjkę Jess Walker oraz zawodniczkę Samoa Zachodniego o nazwisku Anne Cairns.

Polka od początku szła niemal równo z Kanadyjką i Brytyjką, ale cały czas była nieco z przodu. Ostatecznie wygrała ten wyścig i awansowała do półfinału. W tej konkurencji wygranie wyścigu eliminacyjnego nie dawało bezpośredniego awansu do finału, jak w wypadku kanadyjek.