Puchar Polski. KKS Kalisz przegrał z Pogonią Szczecin 0:4 i odpadł

Trzecioligowy KKS Kalisz nie przeżyje wielkiej przygody w kolejnych rundach Pucharu Polski. Nie zdołał sprawić niespodzianki i wyeliminować Pogoni Szczecin. Po porażce 0:4 odpadł z rozgrywek

KKS Kalisz startował na szczeblu centralnym już w poprzednim sezonie. Wtedy w pierwszym meczu przegrał z Wisłą Puławy 1:4. Teraz chciał poprawić ten wynik, pójść w ślady innych drużyn z niższych lig, które w Pucharze Polski okazywały się rewelacją np. Błękitnych Stargard.

Ostrovia Ostrów Wlkp. dotarła przecież w 2014 roku do 1/8 finału, a Kalisz ma w swej historii nawet półfinał Pucharu Polski. W 1954 roku Calisia po pokonaniu takich ekip jak Darzbór Szczecinek, Wawel Kraków i Polonia Gdańsk doszła aż do tego właśnie etapu i dopiero w nim uległa 1:7 Legii Warszawa.

Rywal KKS Kalisz był jednak bardzo trudny - Pogoń Szczecin, drużyna aż z ekstraklasy. Szczecinianie objęli prowadzenie już w 14. minucie, gdy Łukasz Zwoliński wykorzystał sytuację sam na sam z dobrze broniącym bramkarzem kaliszan Jędrzejem Dorynkiem. W 21. minucie Pogoń wykorzystała kontrę i Bułgar Spas Delew podwyższył na 2:0. Trzeciego gola znów wbił Łukasz Zwoliński, a wynik ustalił Gracjan Jaroch.

KKS Kalisz odpadł, przygody nie przeżyje, a Pogoń Szczecin spotka się w kolejnej rundzie z Jagiellonią Białystok.

KKS Kalisz - Pogoń Szczecin 0:4 (0;2)

Bramki: 0:1 Zwoliński (14.), 0:2 Delew (24.), 0:3 Zwoliński (51.), 0:4 Jaroch (89.)

KKS: Dorynek - Tomaszewski, Czech, Gawlik, Grabowski - Ciesielski (58. Balcerzak), Lis (58. Budrowski), Grzesiek, Kostow (72. Stojczew), Chojnacki - Jankowski

POGOŃ: Kudła - Obst, Rudol, Czerwiński, Lewandowski - Delew (46. Gyurcso), Piotrowski, Matras, Kort (62. Murawski), Nunes (75. Jaroch) - Zwoliński