Sport.pl

Rio 2016. Bogna Jóźwiak przytula Brazylijkę, ta płacze. Niecodzienny awans poznanianki

Poznańska szablistka Bogna Jóźwiak w niespełna minutę awansowała do dalszej rundy turnieju szablistek igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Jej rywalka z Brazylii poddała się z powodu kontuzji. Rozpłakała się, a Bogna Jóźwiak przytulała ją i pocieszała
To była najszybsza walka turnieju szermierczego i zarazem bardzo wzruszające chwile. Brazylijka Marta Baeza Centurion przegrywała z nią 2:4 i wtedy podczas natarcia źle postawiła nogę na planszy. Spowodowało to kontuzję nogi w okolicach kolana.

Brazylijka upadła, skrzywiła się z bólu, potem się rozpłakała. Pięknie zachowała się wtedy Bogna Jóźwiak, która podeszła do niej, przytulała ją i długo pocieszała. Polka zdobyła awans z powodu poddania walki, która przed własną publicznością była dla brazylijskiej szablistki bardzo ważna.

Teraz rywalką Bogny Jóźwiak w indywidualnym turnieju szabli będzie słynna rosyjska zawodniczka Sofia Wielikaja - siedmiokrotna mistrzyni świata i aktualna wicemistrzyni olimpijska z Londynu. Pojedynek rozpocznie się około godz. 15 czasu polskiego.Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w RioWięcej o: