Sport.pl

Wisła Kraków. Na Reymonta ma wrócić znakomity pomocnik

Wisła szykuje hit transferowy - chce pozyskać Semira Stilicia.
Bośniak przez półtora roku grał przy Reymonta. Problemy finansowe Wisły sprawiły, że odszedł do Apoelu Nikozja. W poprzednim sezonie rozegrał w tej drużynie w ekstraklasie 16 spotkań (dziewięć w podstawowym składzie) i strzelił dwa gole. Apoel wywalczył tytuł mistrza Cypru. Stilić grał też w europejskich pucharach - trzy występy w eliminacjach Ligi Mistrzów (jeden gol) i cztery w Lidze Europy (asysta). Nie był to jednak udany sezon i po zakończeniu rozgrywek rozwiązał kontrakt.

Marek Citko w rozmowie z "Gazetą Wyborczą - Kraków" potwierdził, że Wisła chce dokonać pięciu transferów. Mają przyjść perspektywiczny zawodnik, a także stoper, skrzydłowy, środkowy pomocnik i napastnik.

Jak udało nam się ustalić jednym z celów transferowych jest właśnie Stilić. Wiśle brakuje rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia - po odejściu do Lechii Gdańsk Rafała Wolskiego nie udało się w jego miejsce pozyskać następcy.

W krakowskim klubie Stilić był wielka gwiazdą. Przez półtora sezonu rozegrał 52 spotkania - strzelił 16 goli i zaliczył 17 asyst.

Citko, który w Wiśle odpowiada za sprawy sportowe, przyznał, że odejdzie Richard Guzmics. - Poprosił o zgodę na transfer i ją dostał - potwierdził Citko.

Węgier ma trafić (za około 300 tys. euro) do włoskiej Pescary.Więcej o: