Skuteczna końcówka Wigier Suwałki i jest wygrana

Piłkarze Wigier Suwałki wygrali dwa pierwsze spotkania w nowym sezonie I ligi
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Zespół z Suwałk przed tygodniem pokonał 1:0 na wyjeździe GKS Katowice. W piątek trzy punkty zainkasował też na własnym stadionie. Wygrana ze Zniczem Pruszków nie przyszła jednak łatwo. Jeszcze do 88. minuty gospodarze przegrywali 0:1.

Piłkarze Wigier od początku spotkania mieli przewagę, ale nie potrafili udokumentować jej golem. Gdy wydawało się, że zawodnicy na przerwę zejdą przy bezbramkowym remisie goście strzelili bramkę. Hieronim Zoch sfaulował w polu karnym jednego z rywali, a podyktowaną "jedenastkę" na gola zamienił Aleksander Jagiełło.

Po zmianie stron piłkarze Wigier dążyli do zdobycia wyrównującej bramki i w końcu to im się udało. Zaznaczyć jednak trzeba też, że od 76. minuty grali w przewadze (Rafał Zembrowski został wtedy ukarany drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko).

Do remisu w 88. minucie doprowadził Kamil Adamek, który dobrze wykończył podanie Damiana Kądziora. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się natomiast Kamil Zapolnik i Wigry zainkasowały trzy punkty.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Wigry Suwałki - Znicz Pruszków 1:1 (0:1)

Strzelcy bramek: Kamil Adamek (88.), Kamil Zapolnik (90.+2.) - Aleksander Jagiełło (44- rzut karny).

Wigry: Zoch - Bucholc (80. Zapolnik), Wichtowski Ż, Cverna, Bartkowski - Kądzior, Radecki (46. Kozak Ż), Augustyniak, Gąska, Wroński Ż (66. Kuku) - Adamek.